9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Antyalergiczne materace – na jaki się zdecydować?

WiadomościAntyalergiczne materace - na jaki się zdecydować?

Alergicy mają dość trudne życie. Właściwie jedyną drogą do zniesienia tej choroby jest pogodzenie się z nią i przywyknięcie do niej. Istnieją jednak różnorodne sposoby, aby zmniejszyć dokuczliwość alergii. Przykładem jest zastosowanie specjalnych materacy. Dlaczego odpowiedni materac dla alergika ma tak duże znaczenie? Jakich materacy powinien wystrzegać się alergik? Jakie rozwiązania stosowane są w antyalergicznych materacach? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania serdecznie, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Dlaczego odpowiedni materac dla alergika ma tak duże znaczenie?

reklama

W praktyce niewiele osób wie, jak istotny jest zakup odpowiedniego materaca dla alergików. Użytkowanie niewłaściwego modelu wiąże się z wieloma konsekwencjami, o których należy pamiętać. Ciepło i wilgoć sprawiają, że na materacu rozwijają się mikroorganizmy i grzyby – te nasilają alergię. W konsekwencji dochodzi do łzawienia, opuchlizn, swędzenia skóry, pokrzywki, zaczerwienień. Jedną z najbardziej uciążliwych alergii jest ta na roztocza. Niestety na tradycyjnych materacach jest ich stosunkowo wiele. Warto również wspomnieć, że drogi oddechowe osoby cierpiącej na alergię są znacznie wrażliwsze od tych u zdrowej osoby. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nawet niewielka liczba alergenów negatywnie wpływa na komfort snu. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się antyalergiczne materace multipocket w Olsztynie. Jest to niemalże obowiązkowy element sypialni każdego alergika. Nie można zapominać o innych kluczowych właściwościach, wśród których wyróżnić można podparcie dla kręgosłupa. Szczególnie polecane są materace renomowanej marki Hilding Anders, które znajdziesz: https://sennamaterace.pl/112-materace-180×200.

Anna Kawa z Olsztyna Wicemistrzynią Polski Juniorek w Szachach 2022
Antyalergiczne materace - na jaki się zdecydować?

Jakich materacy powinien wystrzegać się alergik?

Wiemy już, dlaczego odpowiedni materac jest tak ważny dla alergika. Warto teraz uzyskać kilka informacji na temat tego, jakich materacy powinniśmy unikać. Otóż kluczowe jest, aby nie były one pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że w sposób szczególny należy unikać wełny owczej, gryki, mat kokosowych, morskich traw czy też końskiego włosia. Okazuje się, że naturalne surowce są doskonałą pożywką dla pleśni i roztoczy, dodatkowo pochłaniają wilgoć lub gromadzą kurz. Jedynym akceptowalnym komponentem jest bawełna – nie uczula, dodatkowo jej czyszczenie nie sprawia najmniejszych problemów. Alergicy powinni wystrzegać się też sprężyn– są one podatne na gromadzenie się pleśni i alergenów, co warto mieć na uwadze. 

Mapa objazdów. Roboty przy Wysokiej Bramie utrudniają ruch w centrum Olsztyna

Jakie rozwiązania stosowane są w antyalergicznych materacach?

reklama

Doskonały materac 80×200 dla alergika to ten, który wykonany jest z wysokoelastycznej pianki i lateksu. Jest to bowiem skuteczny sposób na ograniczenie i uniemożliwienie rozwoju mikroorganizmom. Co więcej odprowadzana jest wilgoć, a ciepło gromadzone jest we wnętrzu danego materaca. Niektórzy producenci decydują się na nieco niekonwencjonalne rozwiązania, w konsekwencji stosowana jest pianka antybakteryjna, która charakteryzuje się tym, że zawiera w sobie preparat – jego głównym zadaniem jest skutecznie zapobieganie rozwojowi bakterii, pleśni i roztoczy. Jak można zatem wywnioskować nawet alergicy mogą wybrać różnorodne materace, które będą dla nich najbardziej optymalne. Wbrew pozorom nie jest to problematyczna kwestia, o ile wiemy, czego należy unikać, a także jakich rozwiązań poszukiwać. 

Antyalergiczne materace - na jaki się zdecydować?
reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×