fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Tego jeszcze nie było. 39-letni mieszkaniec Olsztyna wymyślił nietypowy sposób zarabiania. Grozi mu 5 lat więzienia

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 39-latkowi, który jest podejrzany o wprowadzenie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Rozpracowywaniem przestępczego procederu zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W trakcie przeszukania zabezpieczono blisko 250 sztuk ubrań z podrobionymi znakami towarowymi. Ponadto 39-latek odpowie za uprawę konopi indyjskich inne niż włókniste. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili i dotarli do osoby, która wprowadzała do obrotu podrobioną odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

39-latek do przestępczego procederu miał wykorzystywać m.in. komputery i plotery, dzięki którym podrabiał loga znanych marek. Mężczyzna umieszczał zastrzeżone znaki towarowe na bluzach czy koszulkach, które następnie trafiały na portale aukcyjne.

reklama

Policjanci od ponad roku gromadzili dowody w tej sprawie. W wyjaśnieniu okoliczności przestępstwa zaangażowani byli także funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W trakcie przeszukania jednego z zajmowanych przez mężczyznę lokali, policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do przestępczego procederu oraz podrobione ubrania.

Czytaj też:  Rzecznik MZ: nie ma jasnego wskazania, że wariant omikron będzie bardziej zakaźny, ale mniej zjadliwy
reklama

Ponadto w mieszkaniu 39-latka funkcjonariusze znaleźli nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Łącznie zabezpieczono blisko 250 sztuk nielegalnych ubrań. Działania olsztyńskich policjantów nadzorowała Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 39-letni mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna z przestępczego procederu uczynił sobie źródło dochodu. W ten sposób oszukał sześć firm.

39-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za uprawę konopi innych niż włókniste. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama