fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

GDDKiA: na nowym odcinku S7 kierowcy jadą pod prąd. Wprowadzono zmiany

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformował, że na udostępnionym ostatnio odcinku S7 między Mławą a Pawłowem, zwłaszcza w nocy, kierowcy wjeżdżają pod prąd w miejscu, gdzie z drogi zbiorczej wjeżdża się na odcinek drogi dwujezdniowej. W związku z tym drogowcy zmienili oznakowanie w tym miejscu.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki poinformował, że w miejscu, gdzie kierowcy jadący w stronę Gdańska wjeżdżali pod prąd trafiając na jezdnię w stronę Warszawy, wprowadzono już zmiany. Drogowcy uzgodnili je z policją.

„Miejsce zjazdu z drogi serwisowej dodatkowo oznakowaliśmy” – podał Głębocki i wskazał, że ustawiono m.in. znak nakazujący kierowcom jazdę z prawej strony znaku oraz ustawiono drogową lampę błyskową, która – zwłaszcza w nocy – ma zwrócić uwagę kierowców na wybór właściwego pasa jezdni.

reklama

„Poza tym zostanie odnowione oznakowanie poziome oraz utwardzenie rozjeżdżonych poboczy. Dodatkowo, żeby wyegzekwować od kierowców przestrzeganie nowej organizacji ruchu na połączeniu drogi serwisowej z nowo zbudowaną jezdnia zostanie poszerzona” – podał Głębocki.

Czytaj też:  Agresja na drogach naszego regionu. Policja publikuje nagrania
reklama

Z obserwacji GDDKiA w Olsztynie wynika, że kierowcy mylili się zwłaszcza w nocy. Wjeżdżając na nie swój pas jezdni powodowali znaczne niebezpieczeństwo, ponieważ na nowo oddanym do użytku odcinku S7 między Mławą, a Pawłowem pasy jezdni są oddzielone pasem zieleni i barierami.

GDDKiA w Olsztynie podkreśliła, że udostępniony do ruchu odcinki S7 to ciągle plac budowy. „Obowiązuje na nich tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinkach dwujezdniowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h oraz 60 km/h na jednojezdniowych. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu” – podał Głębocki.

Odcinek S7 między Mławą, a Pawłowem ma 50 km długości.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama