1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

GDDKiA: na nowym odcinku S7 kierowcy jadą pod prąd. Wprowadzono zmiany

WiadomościGDDKiA: na nowym odcinku S7 kierowcy jadą pod prąd. Wprowadzono zmiany

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformował, że na udostępnionym ostatnio odcinku S7 między Mławą a Pawłowem, zwłaszcza w nocy, kierowcy wjeżdżają pod prąd w miejscu, gdzie z drogi zbiorczej wjeżdża się na odcinek drogi dwujezdniowej. W związku z tym drogowcy zmienili oznakowanie w tym miejscu.

reklama

Rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki poinformował, że w miejscu, gdzie kierowcy jadący w stronę Gdańska wjeżdżali pod prąd trafiając na jezdnię w stronę Warszawy, wprowadzono już zmiany. Drogowcy uzgodnili je z policją.

„Miejsce zjazdu z drogi serwisowej dodatkowo oznakowaliśmy” – podał Głębocki i wskazał, że ustawiono m.in. znak nakazujący kierowcom jazdę z prawej strony znaku oraz ustawiono drogową lampę błyskową, która – zwłaszcza w nocy – ma zwrócić uwagę kierowców na wybór właściwego pasa jezdni.

Ruszają prace projektowe dla dwóch odcinków DK51
reklama

„Poza tym zostanie odnowione oznakowanie poziome oraz utwardzenie rozjeżdżonych poboczy. Dodatkowo, żeby wyegzekwować od kierowców przestrzeganie nowej organizacji ruchu na połączeniu drogi serwisowej z nowo zbudowaną jezdnia zostanie poszerzona” – podał Głębocki.

Z obserwacji GDDKiA w Olsztynie wynika, że kierowcy mylili się zwłaszcza w nocy. Wjeżdżając na nie swój pas jezdni powodowali znaczne niebezpieczeństwo, ponieważ na nowo oddanym do użytku odcinku S7 między Mławą, a Pawłowem pasy jezdni są oddzielone pasem zieleni i barierami.

reklama

GDDKiA w Olsztynie podkreśliła, że udostępniony do ruchu odcinki S7 to ciągle plac budowy. „Obowiązuje na nich tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinkach dwujezdniowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h oraz 60 km/h na jednojezdniowych. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu” – podał Głębocki.

Czas uzbroić się w cierpliwość! Rusza przebudowa ulicy Pstrowskiego

Odcinek S7 między Mławą, a Pawłowem ma 50 km długości.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Próba wymuszenia mandatu? Nietypowe zachowanie policjantów przed przejściem dla pieszych