Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Rusza konkurs „Czysta Wieś 2016”. Na trzy zwycięskie wsie czeka 9 tysięcy złotych!

reklama

To konkurs, na który czekają wszystkie sołectwa Gminy Dywity. W ubiegłym roku wzięło w nim udział aż 15 na 19 sołectw, a zwyciężyły Rozgity. Mowa o konkursie „Czysta Wieś 2016”, który właśnie wystartował. Zgłoszenia można składać w nieprzekraczalnym terminie do 20 maja. W puli nagród dla trzech zwycięskich wsi jest 9 tysięcy złotych!

Mieszkańcom Gminy Dywity coraz bardziej zależy na estetyce, czystości i pięknie miejsc, w którym przyszło im żyć. Świadczy o tym choćby rekordowa liczba zgłoszeń do ubiegłorocznej edycji konkursu, w której wzięło udział aż 15 z 19 sołectw. Walka była zażarta, mieszkańcy prowadzeni przez sołtysów i lokalnych liderów wykonali mnóstwo pracy na rzecz swoich małych ojczyzn, a ostatecznie zwycięzcą konkursu okazały się niewielkie Rozgity.

reklama

– Zwycięstwo było dla nas totalną niespodzianką, tym bardziej, że w konkursie wzięliśmy udział po raz pierwszy – mówi Karolina Krajewska, sołtys Rozgit. – Zdaję sobie sprawę, że będzie bardzo trudno powtórzyć ten sukces, bo konkurencja jest olbrzymia, a nasze wsie bardzo ładne.

Rozgity jako zwycięzca konkursu zgarnęły główna nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Jak została skonsumowana?

– Nagrodę wydamy dopiero w tym roku na potrzeby naszej miejscowości i mieszkańców – odpowiada sołtys Rozgit.

Jak podkreśla Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity konkurs „Czysta Wieś” jest konkursem ważnym i szczególnym.

– Jego celem jest poprawa estetyki wsi oraz integracja mieszkańców wokół realizacji wspólnych zadań na rzecz swoich małych ojczyzn – mówi wójt Jacek Szydło. – Zapraszam serdecznie wszystkie sołectwa do zgłaszania się do konkursu.
W tym roku konkurs potrwa od 16 maja 2016r. do 21 sierpnia 2016 r. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pisemne zgłoszenie, które należy dostarczyć do Urzędu Gminy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2016 r. Karty zgłoszeń wraz z regulaminem konkursu sołectwa otrzymają pocztą, będą one dostępne również w Urzędzie Gminy, ul. Olsztyńska 32 w Referacie Bezpieczeństwa, Transportu Zbiorowego i Sportu pokój nr 24 oraz na stronie internetowej www.gminadywity.pl. Karta zgłoszeniowa musi być podpisana przez Sołtysa. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do dnia 21 sierpnia 2016r. Konkurs rozstrzyga Komisja Konkursowa w oparciu o zbiorcze zestawienie punktów. W skład komisji wejdą przedstawiciele: organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Dywity, W–M Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Gminnej Komisji Edukacji, mieszkańców Gminy Dywity, a także przedstawiciel Lasów Państwowych nie będący mieszkańcem Gminy Dywity oraz pracownik Urzędu Gminy Dywity.

W konkursie przewidziano nagrody finansowe za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych w postaci pamiątkowych drzewek o wartości nie wyższej niż 100 zł każda.
– za zajęcie I miejsca  – 4000 zł
– za zajęcie II miejsca  – 3000 zł
– za zajęcie III miejsca  – 2000 zł

Wręczenie nagród nastąpi nie później niż do dnia 10 września 2016 roku.

reklama

styczeń, 2020

31STY18:00POTAŃCÓWKA: RODZINNA KAPELA BUTRYNÓWSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Rozrywka,Taniec

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X