fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Samochody mieszkańców tego nie wytrzymają. Ta droga naprawdę jest fatalna

reklama

Nie od dziś wiadomo, że przy dużych inwestycjach infrastrukturalnych pojawią się utrudnienia drogowe i objazdy. Mieszkańcy Pieczewa mają jednak większe problemy. Droga, którą codziennie jeżdżą do pracy jest wręcz niebezpieczna.

Wiele osób mieszkających przy ul. Jeziołowicza poczuła się bezsilna. Skontaktowali się z naszą redakcją byśmy nagłośnili sprawę i zmotywowali wykonawcę prac tramwajowych do polepszenia warunków drogowych. Według naszego czytelnika firma, która w ramach inwestycji budowy linii tramwajowej, budowała kanały technologiczne zniszczyła również chodniki.

Inna czytelniczka opisała problem szerzej: „Prace bardzo utrudniają nam dojazd samochodami do posesji. Ok. tydzień temu wykonawca zamknął dojazd do osiedla od strony tzw. „budek smerfów”, który był względnie dobry. Obecnie dojazd do ul. Jeziołowicza i ul. Sobocińskiego odbywa się przez plac budowy linii tramwajowej. Droga, którą codziennie pokonujemy jest w bardzo złym stanie. Jest piaszczysta, regularnie rozjeżdżana przez maszyny wykonujące prace budowlane, co powoduje powstawanie ogromnych kolein i dziur”. dodała również ważne argumenty aby urzędnicy się pochylili nad problemem: „Ta droga naprawdę jest fatalna a prace nad budową linii mają trwać dwa lata – samochody mieszkańców tego nie wytrzymają. Ponadto gdyby służby ratunkowe miały teraz dostać się na Jeziołowicza ich dojazd zająłby kilka minut więcej niż zwykle zanim przejechaliby przez te wertepy”.

Czytaj też:  Rozbudowa linii tramwajowej – radni PiS chcą ulg dla przedsiębiorców i darmowej komunikacji
reklama

Zdjęcia mówią same za siebie.

Na szczęście ratusz ma świadomość tego problemu. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym w tej sprawie. „Wykonawca regularnie poprawia nawierzchnię tej ulicy, niestety z uwagi na warunki pogodowe – w krótkim czasie jej stan ponownie nie jest najlepszy. Dlatego poprosiliśmy o zmianę technologii, tak by zastosowane rozwiązania skutecznie pozwoliły na realną poprawę omawianego fragmentu drogi” – przekazała Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna.

Pani rzecznik przedstawiła również dokumentację fotograficzną, która udowadnia że wykonawca wykonuje naprawy.