fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022
reklama

Niespodziewany zwrot ws. zwłok mężczyzny leżących na drodze. Zatrzymano 21-latka

IławaNiespodziewany zwrot ws. zwłok mężczyzny leżących na drodze. Zatrzymano 21-latka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W związku ze śmiercią 38-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono na drodze w miejscowości Bornice, zatrzymano mieszkańca gminy Susz – podała w piątek warmińsko-mazurska policja. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy.

Zwłoki 38-latka znaleziono w czwartek rano na wiejskiej drodze w Bornicach w powiecie iławskim. Policja informowała jedynie, że pod nadzorem prokuratury są wyjaśniane przyczyny i dokładne okoliczności jego śmierci.

„Po zabezpieczeniu śladów i przesłuchaniu świadków został zatrzymany w tej sprawie 21-letni mieszkaniec gminy Susz. Policjanci przedstawili mu zarzut nieudzielenia pomocy” – przekazała w piątek st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 38-latek uczestniczył w imprezie alkoholowej, po której trzeba było odprowadzić go do domu, bo nie był w stanie poruszać się samodzielnie. Miał się tym zająć zatrzymany teraz 21-letni mężczyzna i jeszcze jedna osoba. Jednak nie dali rady i pozostawili go na drodze.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu prokurator Sławomir Karmowski, w przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma wyjaśnić, co było przyczyną śmierci pokrzywdzonego.

„Od jej wyniku zależeć będą dalsze czynności i decyzje o ewentualnej zmianie zarzutu. Trzeba ustalić, czy zgon pokrzywdzonego nastąpił wskutek np. przedawkowania alkoholu, czy pozostawienia go i wychłodzenia organizmu” – wyjaśnił.

Śledztwo będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Iławie, która czeka jeszcze na przekazanie materiałów tej sprawy z policji.

Za nieudzielenie pomocy człowiekowi, który znajduje się w położeniu grożącym utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze