fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Policjanci rozwiązali zagadkę włamani i kradzieży z lodówki wędlin sprzed trzech lat

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Funkcjonariusze pracowali nad wyjaśnieniem sprawy kradzieży z włamaniem do domu. Do przestępstwa tego doszło w sierpniu 2019 roku. Śledczy przez ten czas zbierali materiał dowodowy mający im pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy. Kluczowym okazał się zabezpieczony, na miejscu zdarzenia, materiał biologiczny należący do 35-letniego mieszkańca gminy Orzysz. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci służby kryminalnej prowadząc dochodzenia zbierają materiał dowodowy. W tym celu między innymi przesłuchują świadków, wykonują oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczają dostępne monitoringi. Na tej podstawie ustalają i zatrzymują sprawcę konkretnego przestępstwa. Czasami zdarza się, że zajmuje to sporo czasu, ale kończy się sukcesem. Tam było w przypadku kradzieży z włamaniem, do której doszło w Orzyszu w sierpniu 2019 roku.

Wówczas sprawca wybijając szybę na ganku dostał się do środka domu. Dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 800 zł oraz wędliny o wartości 200 zł powodując straty na rzecz pokrzywdzonego w łącznej wysokości 1000 zł. Już wówczas policjanci mieli podejrzenia, że sprawcą jest najprawdopodobniej 35-letni mieszkaniec orzyskiej gminy. Śledczy nie mieli jednak wystarczających dowodów, aby zatrzymać tego mężczyznę i przedstawić mu zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Pracując w dalszym ciągu nad tą sprawą zakończyli ją kilka dni temu. Ustalili, że to właśnie wytypowany wcześniej 35-latek dopuścił się popełnienia tego przestępstwa. Kluczowym dowodem w sprawie okazał się bowiem zabezpieczony materiał biologiczny.

Czytaj też:  Zatrzymano dwie osoby, które pobiły i okradły DJ-a na dworcu. Wiadomo jaka grozi im kara
reklama

Sprawca został przesłuchany przez policjantów w zakładzie karnym, gdzie odbywa wyrok za popełnienie przestępstw kradzieży z włamaniem i rozboju. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ czynu tego dokonał w okresie tzw. recydywy.

reklama

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama