13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

GDDKiA: Śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na południu Polski i na Warmii i Mazurach

WiadomościGDDKiA: Śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na południu Polski i na...

Padający śnieg wraz z błotem pośniegowym sprawia duże problemy na drogach na południu Polski, Warmii i Mazurach oraz w województwie lubuskim – informuje GDDKiA. Jednocześnie podkreśla, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

reklama

Miejscami trudno jest manewrować pojazdem w województwach: śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim ze względu na obfite opady śniegu. Na Śląsku problemem są również opady śniegu z deszczem.

Błoto pośniegowe i lokalny ślisk drogi widać na DK75 na odcinku Krzyżówka-Muszynka w województwie małopolskim, na DK31 w odcinku Drzecin-Kostrzyn nad Odrą w lubuskim i na DK59 w odcinku Muntowo-Rudziszki w Warmii i Mazurach.

reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 481 pojazdów do zimowego utrzymania.

Pogoda: Słonecznie na północy i wschodzie kraju, opady deszczu na reszcie obszaru

Dyrekcja poinformowała, że dziś na ogół będzie umiarkowane i małe zachmurzenie, jedynie na północy i zachodzie można spodziewać się okresowych opadów śniegu. Temperatura maksymalna będzie się wahać od minus 2 stopni C, minus 1 stopnia C na wschodzie i północy do 2 stopni C na zachodzie i południu. Nisko na Podhalu będzie chłodniej, około minus 5 stopni C.

reklama

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północno-wschodzie silniejszy, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru sięgać będą 65 km/h.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
7 stycznia 2022 08:48

Kiedy GDDKiA zacznie wypłacać odszkodowania za wypadki do których dochodzi na śliskich drogach.
Po ostatniej odwilży jak już nie było śniegu to piaskarki jeździły co pięć minut, dziś jest ślisko i ani jednej piaskarki

Anonimowo
8 stycznia 2022 20:25

Co rok jak nastaje zima takie newsy. Jak pada śnieg to trzeba wygnać nierobów zza biurek ratusza {grzyma i jełopów z rm) dać i szufle i niech pedałują szmaciarze pazerne.

Popularne
Ogłoszenia
Pogoda: Słonecznie na północy i wschodzie kraju, opady deszczu na reszcie obszaru
Pogoda: Słonecznie na północy i wschodzie kraju, opady deszczu na reszcie obszaru