fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Oglądając nagranie każdy kierowca łapie się za głowę. Prawie doprowadziła do katastrofy kolejowej

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym – taki zarzut w najbliższym czasie może usłyszeć 61-latka. Kobieta wjechała na torowisko hyundaiem, w który po chwili uderzył pociąg.

*nagranie z przejazdu

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że w miejscowości Rudzienice (gmina Iława) auto wjechało pod pociąg. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wstępnie ustalili, że na strzeżonym przejeździe kolejowym 61-latka kierująca hyundaiem w wyniku pomyłki zjechała z przejazdu na torowisko. Mimo próby wyjechania, kobiecie nie udało się to przez kilka minut. Gdy zobaczyła opadające rogatki przejazdu, 61-latka opuściła auto. Chwilę później doszło do zderzenia z przejeżdżającym pociągiem osobowym relacji Szczecin-Olsztyn.

reklama

Kobiecie ani żadnemu z pasażerów pociągu na szczęście nic się nie stało. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci wspólnie z technikiem kryminalistyki. Teraz funkcjonariusze będą ustalać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

reklama

Nikt nie został poszkodowany, jednak zdarzenie spowodowało 4-godzinną przerwę w ruchu pociągów na linii Olsztyn – Iława. Zabrakło właściwego zachowania. Zabrakło skorzystania z Żółtej Naklejki PLK – telefonu na numer alarmowy 112 i zgłoszenia zdarzenia.

„Przypominamy, że na każdym przejeździe kolejowo drogowym – również w Rudzienicach Suskich – umieszczone są Żółte Naklejki. Każda taka naklejka ma trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu. Skorzystanie z żółtej naklejki i kontakt z numerem alarmowym 112 m. in. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach, pozwala uniknąć najgorszego scenariusza i uratować życie. Dzięki specjalnemu szybkiemu łączu możliwe jest wstrzymanie ruchu pociągów na linii kolejowej i wezwanie pomocy lub ograniczenie prędkości jazdy pociągów, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i korzystającym z przejazdów” – informuje PKP.

Czytaj też:  PILNE! Prezydent Duda podjął decyzję ws. "lex TVN"

źródło: KPP Iława/PKP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama