8 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Oglądając nagranie każdy kierowca łapie się za głowę. Prawie doprowadziła do katastrofy kolejowej

IławaOglądając nagranie każdy kierowca łapie się za głowę. Prawie doprowadziła do katastrofy...

Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym – taki zarzut w najbliższym czasie może usłyszeć 61-latka. Kobieta wjechała na torowisko hyundaiem, w który po chwili uderzył pociąg.

reklama

*nagranie z przejazdu

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że w miejscowości Rudzienice (gmina Iława) auto wjechało pod pociąg. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wstępnie ustalili, że na strzeżonym przejeździe kolejowym 61-latka kierująca hyundaiem w wyniku pomyłki zjechała z przejazdu na torowisko. Mimo próby wyjechania, kobiecie nie udało się to przez kilka minut. Gdy zobaczyła opadające rogatki przejazdu, 61-latka opuściła auto. Chwilę później doszło do zderzenia z przejeżdżającym pociągiem osobowym relacji Szczecin-Olsztyn.

reklama

Kobiecie ani żadnemu z pasażerów pociągu na szczęście nic się nie stało. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci wspólnie z technikiem kryminalistyki. Teraz funkcjonariusze będą ustalać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Nikt nie został poszkodowany, jednak zdarzenie spowodowało 4-godzinną przerwę w ruchu pociągów na linii Olsztyn – Iława. Zabrakło właściwego zachowania. Zabrakło skorzystania z Żółtej Naklejki PLK – telefonu na numer alarmowy 112 i zgłoszenia zdarzenia.

“Przypominamy, że na każdym przejeździe kolejowo drogowym – również w Rudzienicach Suskich – umieszczone są Żółte Naklejki. Każda taka naklejka ma trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu. Skorzystanie z żółtej naklejki i kontakt z numerem alarmowym 112 m. in. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach, pozwala uniknąć najgorszego scenariusza i uratować życie. Dzięki specjalnemu szybkiemu łączu możliwe jest wstrzymanie ruchu pociągów na linii kolejowej i wezwanie pomocy lub ograniczenie prędkości jazdy pociągów, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i korzystającym z przejazdów” – informuje PKP.

reklama

źródło: KPP Iława/PKP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
6 stycznia 2022 17:39

Tylko ludzi z pociągu żal. Stali 4 godziny na miejscu zdarzenia i nie dojechali nigdzie przez tą idiotkę.

Anonimowo
6 stycznia 2022 15:14

Za torbę starą babę! Niech płaci

Polecane
Ogłoszenia