fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Dom w inteligentnym wydaniu – poznaj zalety

reklama

Inteligentne systemy stosowane w domach w ciągu ostatnich kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, żeby nie powiedzieć – przeżywają istne oblężenie. Inteligentne rozwiązania przede wszystkim poprawiają komfort naszego codziennego funkcjonowania mając tym samym wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Jakie inne zalety niesie ze sobą tytułowe rozwiązanie?

Czym tak naprawdę jest „inteligentny dom”?

Zwany także inteligentnym budynkiem stanowi system zarządzania obiektem w wariancie BMS – Building Managment System. Innymi słowy jest to określenie domu zaawansowanego technologicznie w którym podstawowe wyposażenie stanowią czujniki, detektory oraz zintegrowany system zarządzania instalacjami oświetleniowymi, alarmowymi oraz klimatyzacją. Cechą szczególną systemu jest możliwość przeprowadzania wielu modyfikacji. W tym celu stosuje się obecnie aplikacje na smartfony pozwalające zdalnie zmieniać parametry, właściwości oraz ustawienia poszczególnych obszarów. To funkcjonalne rozwiązanie zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo.

Najważniejsze funkcje inteligentnego domu

Do najważniejszych funkcji domu w wariancie inteligentnym zaliczamy :

reklama

system przeciwpożarowy chroniący mieszkańców przed wystąpieniem pożaru poprzez błyskawiczne wykrycie płomieni i załączenie procesu automatycznego gaszenia. Po uruchomieniu owego procesu odcięty zostaje gaz i automatycznie podnoszą się okienne rolety. Dodatkowo przychodzi powiadomienie w postaci wiadomości tekstowej na telefon.

– system alarmu i monitoringu, który pozwala automatycznie uruchomić efekt dźwiękowy po stłuczeniu szyby, czy przekroczeniu wyznaczonego obszaru. Dodatkowo w punktach newralgicznych ulokowane są kamery – system monitorujący to niezbity dowód dla właściwych służb.

Czytaj też:  Jakie wyróżniamy rodzaje transportu?

– system symulacji obecności zwiększający poziom bezpieczeństwa. Działanie systemu polega na chwilowym włączaniu i wyłączaniu światła punktowego w wyznaczonych strefach, co zniechęca potencjalnego złodzieja do włamania. System ten nie działa w sposób schematyczny, a zatem ewentualny włamywacz nie ma możliwości przejrzenia go.

– system sterowania ogrzewaniem przyczynia się walnie do zwiększenia oszczędności. Poszczególne obszary są ogrzewane w sposób intuicyjny, bądź nadany poprzez zaprogramowanie. Pływ na wysokość temperatury ma pora dnia, zaś sparowany układ klimatyzacji może załączyć się wtedy, gdy domownicy przebywają w domu. Tego typu rozwiązania nie są możliwe do zastosowania w przypadku systemów konwencjonalnych

Oczywiście jest to tylko niewielka część możliwości jakie niesie ze sobą inteligentny system. Walorów tego rodzaju rozwiązań jest znacznie więcej i często są one uwarunkowane indywidualnymi potrzebami.

Telewizja przemysłowa, systemy alarmowe, automatyka bram i wiele wiecej dostępna jest w sklepie Montersi.pl

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama