fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Olsztyńska policja podsumowała noworoczny weekend

reklama

Sylwestrowa noc i Nowy Rok to zawsze pracowity okres dla olsztyńskich policjantów. Gdy inni świętują, funkcjonariusze dbają o ich bezpieczeństwo. Na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń związanych z użyciem materiałów pirotechnicznych. W ubiegły weekend doszło do 12 kolizji drogowych. Funkcjonariusze wyeliminowali z dróg 9 nietrzeźwych kierujących.

W sylwestrową noc (31.12.2021) policjanci na al. Sikorskiego zatrzymali do kontroli osobową skodę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Za kierownicą auta siedziała 37-letnia mieszkanka Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że była ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem ustalenia miejsca pobytu. Ponadto kobieta nie opłaciła zasądzonej grzywny. Funkcjonariusze postanowili również wylegitymować pasażera skody. W trakcie czynności okazało się, że 32-letni mężczyzna również był poszukiwany. W jego przypadku, przez olsztyńskich policjantów celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Ponadto przy mężczyźnie został znaleziony woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Po chwili na miejscu pojawił się znajomy 37-latki, któremu miał zostać przekazany samochód. Ku zdziwieniu policjantów okazało się, że on także ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 43-latek był poszukiwany przez olsztyński sąd, ponieważ podobnie jak żona, nie opłacił zasądzonej grzywny za popełnione w przeszłości wykroczenie. 37-latka i 37-latek po uregulowaniu należności zostali zwolnieni. Z kolei 32-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później (31.12.2021/01.01.2022) policjanci na ul. Partyzantów w Olsztynie zauważyli osobowego mercedesa, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie zjechał na pobliską posesję. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latka ponad 1 promil alkoholu.

Czytaj też:  Mężczyzna zmarł w wyniku pobicia. 35 i 28-latek odpowiedzą za zabójstwo
reklama

W Nowy Rok (01.01.2021) na al. Warszawskiej policjanci zatrzymali do kontroli osobowego lexusa, którego kierowca jechał z prędkością 103 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 33-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

źródło: KMP Olsztyn