reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Pierwszy sondaż polityczny po Sylwestrze. Kto wygrałby wybory w tym roku?

KrajPierwszy sondaż polityczny po Sylwestrze. Kto wygrałby wybory w tym roku?

Spore zaskoczenie?

Zgodnie z najnowszym sondażem Estymatora przeprowadzonym dla portalu DoRzeczy.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 35,9% poparcia. Drugie miejsce przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, która zdobyłaby 24,2% głosów, a trzecie – partii Polska 2050, która uzyskałaby poparcie na poziomie 13,5%.

reklama

Według badania, gotowość oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35,9% ankietowanych, co oznacza wzrost o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem. Taki wynik dałby partii 196 mandatów w Sejmie.

Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) uzyskałaby 119 mandatów, zdobywając poparcie 24,2% badanych. Ta wartość oznacza wzrost o 0,4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

reklama

Ruch Szymona Hołowni Polska 2050, który uzyskał poparcie na poziomie 13,5%, zająłby trzecie miejsce, zdobywając 59 mandatów w Sejmie. Taki wynik oznacza spadek o 2,3 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem.

Konfederacja (KORWIN, Ruch Narodowy) zwiększyła swoje poparcie o 0,4 punktu procentowego, zdobywając 9% głosów badanych, co przełożyłoby się na 36 mandatów w Sejmie.

Według badania, Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) zdobyłaby 8,4% poparcia, co oznacza wzrost o 0,7 punktu procentowego i dałoby ugrupowaniu 28 mandatów w Sejmie.

Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska uzyskałaby poparcie 6,8% badanych, tracąc tym samym 0,3 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem. Ta wartość oznaczałaby 21 mandatów w Sejmie.

2,2% respondentów deklarowało gotowość do głosowania na inne ugrupowania.

Sondaż przeprowadzono na próbie 1029 dorosłych osób, reprezentatywnej dla całości kraju, metodą wywiadów telefonicznych z wykorzystaniem CATI w dniach 29-30 grudnia 2021 r. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na którą partię zagłosują w wyborach do Sejmu.

źródło: PAP

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Sztuczne ognie na wesele – jakie wybrać i kiedy najlepiej ich użyć?

Sztuczne ognie od lat są jedną z najbardziej efektownych atrakcji weselnych.

PZU Sponsorem Głównym Kortowiady: edukacja z pierwszej pomocy i nowy defibrylator na terenie kampusu

Podczas każdej Kortowiady dokładamy wszelkich starań, by zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestnikom.

Jak dobrać włosie szczotki przemysłowej do rodzaju obrabianej powierzchni

Dobór włosia szczotki przemysłowej rzadko jest decyzją wyłącznie techniczną.

Strój kąpielowy typu bandeau – dla kogo jest fason bez ramiączek?

Strój kąpielowy typu bandeau, potocznie nazywany opaską, to jeden z najbardziej stylowych fasonów, który regularnie pojawia się w letnich kolekcjach największych marek.

Wzruszająca akcja! Darczyńcy pomagają samotnym i starszym pacjentom Szpitala Miejskiego w Olsztynie

Pani Bożena Lemierska pomaga pacjentom Szpitala Miejskiego. Do akcji może dołączyć każdy, także Ty.

Koniec wyprzedaży w Salonie Elżbieta już 23 maja. Ogromne rabaty na meble

Wyprzedaż likwidacyjna w salonie Elżbieta przy ul. Pstrowskiego 21 w Olsztynie.

Chcesz mieć zdrowszą glebę i lepsze plony? Weź udział w bezpłatnych warsztatach

Więcej praktyki, mniej teorii na pokazach i warsztatach dla rolników.

Pierścionek zaręczynowy szyty na miarę: Biżuteria, która mówi Waszą historię

W świecie, gdzie masowa produkcja dominuje w niemal każdej dziedzinie życia, coraz więcej par pragnie czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego – czegoś, co będzie odzwierciedlać ich unikalną historię i osobowość.

Pomysły na prezent dla fana Stomilu Olsztyn: Niech serce bije w biało-niebieskich barwach!

Jeśli mieszkasz w Olsztynie, to wiesz doskonale – tutaj nie ma miękkiej gry.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu

Zakup auta z drugiej ręki potrafi dać sporo satysfakcji, ale tylko wtedy, gdy za emocjami nadąża rozsądek.

Abonament na kanapki do biura – jak zaoszczędzić na regularnych dostawach dla firmy?

Regularne zamawianie posiłków do pracy nie musi oznaczać rosnących kosztów i chaosu organizacyjnego.

Profesjonalne kremy do twarzy na dzień i na noc – czy trzeba używać dwóch różnych produktów?

Krem na dzień i krem na noc nie zawsze muszą być dwoma różnymi kosmetykami, ale w wielu przypadkach taki podział lepiej odpowiada na rytm pracy skóry, jej potrzeby oraz wpływ czynników zewnętrznych.

Stand-up w Polsce 2026: warmińska scena komediowa na tle ogólnokrajowego boomu

Polski stand-up dawno przestał być zjawiskiem dotyczącym wyłącznie kilku największych miast.
reklama
reklama