fbpx
-5 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Zawieszone linie tramwajowa nr 3 i autobusowa 302

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Od soboty w Olsztynie zostaje zawieszone kursowanie linii tramwajowej nr 3 oraz autobusowej 302. Kursowanie kilku innych linii ograniczono.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że zmiany w kursowaniu miejskiej komunikacji są spowodowane pandemią koronawirusa oraz „wprowadzaniem nauki zdalnej w szkołach i na uniwersytecie, jak również pracy zdalnej i w modelu hybrydowym”.

„Spadła liczba pasażerów podróżujących komunikacją miejską i nie powróciła do stanu sprzed pandemii” – wskazano w komunikacie i poinformowano, że w związku z tym zostaje zawieszona linia tramwajowa nr 3, która kursowała z centrum Olsztyna do miasteczka akademickiego Kortowo. Zawieszono także kursy autobusu 302, który kursował między willową dzielnicą Dajtki a Kortowem.

reklama

„Ograniczone zostaje kursowanie linii 303 i 309, kursowanie linii 105 zostaje ograniczone w soboty, niedziele i święta, część kursów linii 129 zostaje skrócona do pętli Gryźliny, uruchomiona zostaje w dni robocze w godzinach szczytu komunikacyjnego linia Z-3 oraz wybrane kursy linii 128 zostają wydłużone do przystanku +Tor Motocrossowy+” – podał Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Czytaj też:  Samochody mieszkańców tego nie wytrzymają. Ta droga naprawdę jest fatalna
reklama

Od soboty wprowadzono także zmiany w przystankach „na żądanie”. Taki charakter będą miały przystanki linii 107, nowe przystanki warunkowe będą w miejscach „Różnowo Przejście” dla linii 108 i 112 między przystankami „Różnowo Stare” a „Różnowo Kolonia”. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama