-1 C
Olsztyn
czwartek, 21 listopada, 2024
reklama

Usuwanie naczynek – dlaczego warto?

Materiał partneraUsuwanie naczynek – dlaczego warto?

Problem pękających naczynek dotyczy coraz większej grupy ludzi. Mają na to wpływ przede wszystkim czynniki genetyczne, ale nie bez znaczenia pozostaje stabilizacja hormonalna czy czynniki zewnętrzne. Także sposób dbania o naszą cerę czy skórę na ciele przyczynia się do powstawania nieestetycznych pajączków. Zbyt agresywne peelingi kwasowe, enzymatyczne czy mechaniczne mogą niszczyć barierę lipidową naszej skóry, a tym samym powodować podrażnienia i zaczerwienienie. Słabe naczynka wymagają specjalistycznej pielęgnacji, najlepiej wprowadzonej pod czujnym okiem dobrego kosmetologa. Co zrobić, kiedy już jest za późno na profilaktykę i pajączki pojawią się na naszej twarzy czy dekolcie? Pozostaje laserowe usuwanie naczynek Łódź. Jest to coraz popularniejszy zabieg wykonywany w większości gabinetów medycyny estetycznej. Polega na skierowaniu wiązki światła z lasera w problematyczny obszar. Następnie uszkadzane są mikronaczynka i następuje koagulacja. Usuwanie naczynek nie boli, nie powoduje nawet dyskomfortu, a na zabieg można iść w zasadzie „z marszu” bez zbędnego przygotowania.

Kto może skorzystać z zabiegu, a kto powinien go unikać?

Tak naprawdę usunąć pajączki może każdy, kto ma z nimi problem. Niezależnie od tego czy są to drobne naczynka wokół nosa czy większe znajdujące się na przykład pod kolanami. Zasada działania zabiegu jest taka sama, a jego efekty zależne od intensywności pajączków. Czasem wystarcza jedna wizyta, ale niekiedy procedurę należy powtórzyć kilkakrotnie.

Tak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej istnieje szereg przeciwskazań. Nie warto ich ignorować, bo każdą ingerencją kosmetologiczną czy medyczną przy nieuzasadnionym przypadku – można narobić więcej szkody niż pożytku. Usuwać naczynek przy pomocy lasera nie powinny osoby, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią;
  • chorują na nowotwory skóry;
  • cierpią na cukrzycę lub bielactwo;
  • stosowały długotrwałą terapię retinoidami – zarówno miejscowo jak i ogólnie;
  • zażywają leki światłouczulające (niektóre antybiotyki i sterydy);
  • mają podrażnioną skórę z różnych powodów lub występuje stan zapalny;
  • niedawno się opalały – naturalnie, na solarium lub samoopalaczem.

Co po zabiegu?

Procedura usuwania naczynek nie jest obciążająca dla organizmu, jednakże, aby osiągnąć jak najlepsze efekty powinniśmy stosować się do zaleceń kosmetologa. Należą do nich między innymi:

  • unikanie słońca, sauny, solarium;
  • odstawienie peelingów oraz agresywnych kosmetyków (na przykład zawierających w składzie kwasy, wysuszających, ściągających skórę);
  • używanie kremów przyspieszających gojenie i delikatnych produktów dedykowanych do wrażliwej skóry naczynkowej;
  • stosowanie systematycznie wysokich filtrów chroniących zwłaszcza miejsce po zabiegu;
  • rezygnacja z gorących kąpieli i nadmiernego wysiłku.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane