fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Paulo Sousa już wita się z kibicami nowego klubu. Z Polakami pożegna się?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Paulo Sousa, który w środę wieczorem rozwiązał kontrakt z PZPN i przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski, kilkadziesiąt minut później oficjalnie został trenerem Flamengo Rio de Janeiro – poinformował brazylijski klub.

51-letni Portugalczyk prowadził biało-czerwonych od stycznia tego roku. Z jednym z najbardziej znanych brazylijskich klubów, siedmiokrotnym mistrzem kraju, podpisał dwuletni kontrakt.

„Witamy Paulo Sousę!” – podał w wieczornym komunikacie brazylijski klub, prezentując na Twitterze zdjęcie nowego szkoleniowca Flamengo w towarzystwie prezesa tego klubu Rodolfo Landima oraz dwóch jego współpracowników.

reklama

Według portugalskich mediów spotkanie, na którym potwierdzono Sousę jako szkoleniowca Flamengo, odbyło się w środę wieczorem w hiszpańskim regionie Galicji, gdzie 51-letni szkoleniowiec miał udać się z Porto.

Na nagranym wcześniej w Portugalii filmie, które Flamengo umieściło w mediach społecznościowych, Sousa wyraził „dumę i satysfakcję z możliwości kierowania klubem mającym największe grono kibiców na świecie”.

„Wielkości tego klubu nie można porównać z żadnym innym” – powiedział Sousa.

„Nadeszła pora, abyśmy mocno pracowali, aby zapewnić radość i tytuły oraz zjednoczyć ponad 40 milionów fanów wokół naszej ekipy. Będziemy pracować wspólnie” – dodał portugalski trener.

Czytaj też:  Badanie: 27 proc. małych i średnich firm spodziewa się pogorszenia warunków biznesowych w 2022 r.

Na innym nagraniu umieszczonym na stronie Flamengo, będącym jednocześnie pierwszym wywiadem z Sousą po ogłoszeniu go szkoleniowcem ekipy z Rio de Janeiro, portugalski trener wyjaśnił, że właśnie z powodu „wielkości brazylijskiego klubu podjął decyzję o opuszczeniu reprezentacji Polski”.

W trakcie rozmowy Sousa stwierdził, że jeszcze przed ogłoszeniem go szkoleniowcem Flamengo rozpoczął przygotowywanie dokumentacji służącej ustaleniu programu zajęć treningowych.

Sousa oficjalnie ma zostać zaprezentowany kibicom 10 stycznia w Rio de Janeiro.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama