fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Odwilż nadciągająca od zachodu przyniesie w środę opady, w tym marznącego deszczu

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Rano w środę strefa opadów deszczu, również marznącego, od zachodu będzie przemieszczać się do centralnej części kraju. Na zachodzie temperatura o tej porze powinna wynieść 2 st. Celsjusza – powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. W południe najcieplej na Dolnym Śląsku do 5 stopni.

„W porze południowej na północnym wschodzie prognozujemy opady śniegu, które stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. W centrum natomiast spadnie deszcz ze śniegiem, który przejdzie w deszcz marznący” – prognozuje Anna Woźniak.

Synoptyk IMGW przewiduje, że „na zachodzie kraju opady deszczu marznącego będą przechodzić w deszcz”. „Wiatr z południowego wschodu będzie się kierował się na południe i południowy zachód” – dodała.

reklama

W południe należy się spodziewać – według prognoz IMGW – temperatury od -5 st.C na Suwalszczyźnie do 4-5 stopni na Dolnym Śląsku, 0 st.C wskażą termometry w centrum. W środę wieczorem opady marznącego deszczu powinny objąć region Warmii, Mazur i Podlasia.

Czytaj też:  Na rzece Guber może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych
reklama

„W zachodniej części kraju wieczorem spadnie deszcz, a także pojawią się liczne mgły, które mogą powodować ograniczenie widoczności do 200 metrów” – wskazała synoptyk IMGW.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama