fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mieszkańcowi Olsztyna i jego 20- letniej partnerce

reklama

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mieszkańcowi Olsztyna i jego 20- letniej partnerce podejrzanym o oszustwa internetowe. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się, gdy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą olsztyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o oszustwie internetowym. Pokrzywdzona zrobiła zakupy na portalu społecznościowym, jednak po przelaniu pieniędzy kontakt ze sprzedawcą się urwał, a pokrzywdzona nie otrzymała zamówionego towaru. Policjanci zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że za to przestępstwo odpowiedzialny jest 19-letni mieszkaniec Olsztyna i jego 20-letnia partnerka. Dalsze działania w tej sprawie doprowadziły policjantów do innych pokrzywdzonych oszukanych przez przestępczą parę. Łącznie oszukanych zostało 8 osób na kwotę blisko 1500 złotych. Podejrzani działali na jednym z portali społecznościowych.

Oferowali sprzedaż różnych przedmiotów: pasków, torebek, zegarków, a nawet karnetów na festiwale. Po otrzymaniu pieniędzy za kupiony towar kontakt ze sprzedającymi się urywał, a kupujący nigdy nie dostali swojego zamówienia.

Czytaj też:  Nowatorskie zabiegi kardiologiczne w szpitalu wojewódzkim
reklama


Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi i jego 20-letniej partnerce zarzutów. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak się okazało, 19-latek był już wcześniej karany za oszustwo. Za popełnione przestępstwa młodzi mieszkańcy Olsztyna odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn