fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

29-letni sprawca kolizji pod działaniem alkoholu i narkotyków

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W czwartek (23.12.21r.) około godz. 7:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK-53 w pobliżu miejscowości Leleszki, gm. Pasym.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki”, którzy pracowali na miejscu wynika, że 29-letni kierowca pojazdu marki Ford, jadąc w kierunku Pasymia, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego manewru 29-latek doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem marki VW Sharan, a następnie do czołowego zderzenia z pojazdem marki Skoda. Sharanem podróżował 62-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wspólnie
z 62-letnią pasażerką, a Skodą 54-letni mieszkaniec Szczytna.

Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało. W trakcie prowadzonej przez mundurowych interwencji okazało się, że sprawca kolizji, 29-letni mieszkaniec Pasymia, jest nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad promil. W trakcie zatrzymania 29-latek zaczął zachowywać się nerwowo. Mundurowi przebadali również mężczyznę na zawartość ewentualnych środków zabronionych w organizmie. Okazało się, że 29-latek był pod działaniem amfetaminy i marihuany.

Czytaj też:  18-letni kierowca uderzył w drzewo i stracił prawo jazdy
reklama

źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama