fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Kryty skaterpark powstał w Aquasferze. Można się zapisać na zajęcia jazdy na deskorolce

reklama

Oryginalne zajęcia jazdy na deskorolce odbędą się w olsztyńskiej Aquasferze. Zimowe treningi odbywać sie będą podczas ferii świątecznych oraz zimowej przerwy w nauce.

„Aqua skate” to nazwa cyklu zajęć, jakie organizuje Akademia Deskorolki OSiR Olsztyn. To, że lekcje odbywać się będą na terenie największej pływalni stolicy Warmii i Mazur nie oznacza jednak, że uczestnicy będą wchodzić do niecki wypełnionej wodą.

– W naszym obiekcie powstanie unikatowy tymczasowy kryty skaterpark, jedyny taki w naszym województwie, z którego najmłodsi skaterzy będą korzystać podczas zajęć – wyjaśnia Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

reklama

Unikatowy, tymczasowy, kryty skaterpark powstał w wydzielonej części podziemnego parkingu Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera. Wysokości przeszkód – np. minirampy, raila, quatera i grindboxa – są dostosowane dla najmłodszych skaterów i osób, które dopiero zaczynają przygodę z deskorolką.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 8. roku życia zostały zaplanowane w dwóch terminach:
* 27.12.2021 – 31.12.2021 r. w godz. 10:00-14:00 (4 grupy po 5 osób),
* 24.01.2022 – 4.02.2022 r. godz. 10:00-14:00 (4 grupy po 5 osób).
Koszt zajęć to 20 złotych. Dostępne będą również zajęcia indywidualne (50 zł) i dla par (80 zł). Aby wziąć w nich udział należy wcześniej się zapisać. Wszystkie informacje i zapisy drogą mailową: [email protected] oraz pod nr tel. 89 523 79 89.

Czytaj też:  Rzecznik MZ: nie ma jasnego wskazania, że wariant omikron będzie bardziej zakaźny, ale mniej zjadliwy

Ubezpieczenie OSiR obejmuje uczestników korzystających ze skateparku podczas zajęć Akademii Deskorolki. Organizator nie zapewnia sprzętu wymaganego na zajęcia (kask, deskorolka, ochraniacze).

– Z doświadczenia wiemy, że rodzice nie mają pełnej wiedzy o sprzęcie deskorolkowym i często kupują sprzęt niewłaściwy – mówi instruktor Akademii Deskorolki, Piotr Bauman. – Prosimy o kontakt przed zakupem deskorolki i ochraniaczy. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać właściwy sprzęt.

Skatepark w Aquasferze będzie dostępny wyłącznie dla uczestników Akademii Deskorolki.