fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Szpital miejski dostał nowoczesny inkubator

reklama

Szpital miejski w Olsztynie otrzymał we wtorek nowoczesny, otwarty inkubator – urządzenie, które stwarza optymalne warunki do obserwacji, badania, leczenia i opieki pooperacyjnej nad przedwcześnie urodzonymi oraz chorymi dziećmi.

Otwarty inkubator dostarcza kontrolowane ciepło dzieciom, które nie są w stanie efektywnie regulować temperatury ciała. Od tradycyjnego inkubatora różni się tym, że przestrzeń nad dzieckiem nie jest zamykana. Inkubator tego typu będzie służył zwłaszcza wcześniakom i dzieciom po operacjach.

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD, który prezentuje mierzone parametry oraz zegar APGAR pomagający w bieżącej ocenie stanu zdrowia noworodka.

reklama

Otwarty inkubator umożliwia także wykonywanie zabiegów leczniczych i diagnostycznych, zwłaszcza u maluchów, które przeszły zabiegi operacyjne. Dzięki temu, że inkubator jest otwarty, personel medyczny w łatwy sposób może badać dziecko i wykonywać zabiegi pielęgnacyjne.

Czytaj też:  W Starym Olsztynie odsłonięto tablicę poświęconą Markowi Jackowskiemu

Urządzenie kupiła szpitalowi miejskiemu firma Michelin, która w Olsztynie ma jedną z największych na świecie fabryk opon i centrum logistyczne. Firma ta wspiera w Olsztynie m.in. teatry dla dzieci i dorosłych oraz filharmonię. 

źródło: PAP