-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Sąd nakazał przywrócenie do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna

WiadomościSąd nakazał przywrócenie do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna

Sędzia Paweł Juszczyszyn, który został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego 4 lutego 2020 roku, został dopuszczony do wykonywania wszystkich swoich praw i obowiązków służbowych. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wydał decyzję nakazującą Sądowi Rejonowemu w Olsztynie przywrócenie sędziego do orzekania. Wyrok jest nieprawomocny i strony mają prawo odwołania do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Sędzia Juszczyszyn został zawieszony po rozpatrzeniu apelacji w sprawie cywilnej, w której musiał ustalić, czy sędzia nominowany przez obecną Krajową Radę Sądownictwa był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji i nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do KRS. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, Maciej Nawacki nie dopuścił sędziego Juszczyszyna do orzekania, pomimo postanowienia zabezpieczającego wydanego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Eugeniusz Lisowiec
18 grudnia 2021 14:37

No i mamy jasność. Najważniejszy, najwyższy, apolityczny, nieprzekupny, spełniający światowe kryterium niezawisłości i sprawiedliwości sędziowskiej jest Sad Rejonowy w Bydgoszczy. Chcecie sprawiedliwego sądu to sru do Bydgoszczy. Ale jest jeden warunek, musicie być sędziami. Zwykły Obywatel nie ma co tam szukać. Paranoja….

Paul Mark
19 grudnia 2021 11:14

Czyli jedna ofiara nie wystarczyła? Będzie więcej?Bandyci bolszewiccy okopani w tych sądach,I czy tu można liczyć na jakąkolwiek sprawiedliwość?Pytanie oczywiście retoryczne.

Polecane
Ogłoszenia