fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Polski żołnierz porzucił służbę i uciekł na Białoruś. Służy w olsztyńskiej Dywizji

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Nie potwierdzamy informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś. Poszukiwania cały czas trwają – poinformowały służby prasowe Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Przyznały, że żołnierz 11 Pułku Artylerii zaginął w czwartek podczas służby.

„W czwartek, 16 grudnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii, który zaginął podczas wykonywania zadań służbowych w okolicy miejscowości Narewka, Siemianówka i Jez. Siemianowskiego. Niezwłocznie podjęta została szeroko zakrojona, intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są żołnierze i wszystkie działające na granicy służby. Poszukiwania cały czas trwają” – napisano w oświadczeniu Dowództwa Operacyjnego RSZ przesłanym po pytaniach w tej sprawie.

reklama

„Nie potwierdzamy informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie” – podkreślono w odpowiedzi.

reklama

W piątek media poinformowały o tym, że Polski żołnierz porzucił służbę i uciekł na Białoruś. Informacja pojawiła się po tym, jak Białoruski Państwowy Komitet Graniczny (GPK), odpowiednik polskiej Straży Granicznej, poinformował w piątek rano, że polski żołnierz rzekomo poprosił o azyl na Białorusi.

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana podała informację, że w czwartek wieczorem zaginął żołnierz. – Wyjaśniamy sprawę – usłyszeliśmy w centrum operacyjnym MON. Jednocześnie żołnierze 16. Dywizji prowadzą akcję poszukiwawczą.

Czytaj też:  Szef MON: w czasie świąt Bożego Narodzenia możemy spodziewać się ataków na granicy polsko-białoruskiej

Jest to, jak podano, wojskowy pełniący służbę w 11. Mazurskim Pułku Artylerii, który był oddelegowany do wspierania ochrony polskiej granicy z Białorusią. GPK podaje w komunikacie pełne nazwisko wojskowego i jego datę urodzenia. Chodzi o Emila Czeczko, urodzonego w 1996 r. Białoruska straż graniczna publikuje również zdjęcia wojskowego z jego sieci społecznościowych.

GPK twierdzi, że polski wojskowy został zatrzymany przez patrol białoruskich pograniczników w czwartek po południu w okolicach Tuszemli w obwodzie grodzieńskim.

Mężczyzna miał oświadczyć, że nie zgadza się z polityką polskich władz w sytuacji kryzysu migracyjnego.

AKTUALIZACJA

Pojawiło się już pierwsze nagranie: Pojawił się już wywiad z polskim żołnierzem w białoruskiej telewizji

Lecą pierwsze głowy za oddalenie się szeregowego: Podłe zachowanie? „Polska Straż Graniczna zastrzeliła dwóch polskich wolontariuszy”

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama