-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjant w nocy zastrzelił agresywnego mężczyznę

GiżyckoPolicjant w nocy zastrzelił agresywnego mężczyznę

Policjanci w nocy zostali powiadomieni o agresywnym mężczyźnie, który dobijał się do drzwi jednego z mieszkań. Obecność policjantów nie uspokoiła 32-latka, który stwarzał poważne i realne zagrożenie dla wszystkich osób w tym miejscu. Swoim zachowaniem zmusił funkcjonariuszy do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego i broni. Po tym jak zaatakował policjantów, narażając ich na utratę życia i zdrowia, padł jeden strzał, który niestety okazał się śmiertelny. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

reklama

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (15/16.12.2021) w Wydminach. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza, technicy kryminalistyki, policjanci z Wydziału Kontroli KWP w Olsztynie oraz policyjni psycholodzy. Czynności na miejscu zdarzenia są wykonywane pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Giżycku. Również Komendant Główny Policji na miejsce skierował oficerów Biura Kontroli Komendy Głównej Policji.

Mężczyzna odpowie za próbę wysadzenia bloku

Jak podaje RMF FM mężczyzna zaczął dusić policjantkę, to funkcjonariusz oddał strzał w kierunku agresora. Funkcjonariuszka wymagała opieki medycznej i została przewieziona do szpitala

reklama

37-letnia partnerka mężczyzny oraz jej dzieci w wieku 1, 9 i 17 lat zostali objęci opieką psychologów, a pracownicy socjalni wspierani przez dzielnicowych z Wydmin zaproponowali jej pomoc i umieszczenie z dziećmi w lokalu zastępczym na czas prowadzonych czynności. Kobieta jednak postanowiła na ten czas przenieść się do rodziny.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane. Szczegółowych informacji na ten temat może udzielić przedstawiciel prokuratury.

reklama

źródło: KWP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

22 KOMENTARZY

22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pioter
16 grudnia 2021 13:04

W końcu policja, która nie boi się interweniować.

Ort
16 grudnia 2021 12:50

I bardzo dobrze brawo policja

Popularne

"Youtuberowi" z Ełku grozi 12 lat więzienia. Rafał Ś. czerpał zysk z patologicznych transmisji