fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Od stycznia nie powstanie centrum usług wspólnych dla placówek oświatowych

reklama

Radni Olsztyna zdecydowali o przesunięciu w czasie utworzenia centrum usług wspólnych, które ma prowadzić sprawy księgowo-kadrowe przeszkoli i szkół.

Przed kilkoma miesiącami radni Olsztyna zdecydowali, że od 1 stycznia 2022 roku powstanie w Olsztynie centrum usług wspólnych, mające prowadzić usługi księgowo-kadrowe dla wszystkich przedszkoli publicznych. Przez kilka miesięcy miało ono działać w pomieszczeniach jednej ze szkół podstawowych, a od września przenieść się do samodzielnego budynku i wówczas objąć swoim działaniem także szkoły.

W środę na sesji rady miasta odpowiedzialna za edukację wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk poinformowała, że działalność centrum w odrębnym budynku nie jest możliwa do września 2022. W związku z tym poproszono radnych, by jego otwarcie przesunąć o rok. „A panie księgowe nie mogą pracować po 10 w jednej sali, one potrzebują możliwości skupienia się, by wykonywać należycie swoją pracę” – mówiła Kaliszuk.

Czytaj też:  Dopiero przyszła na świat, a już usłyszała wyrok! Zamawiając olsztyńską pizzę możesz pomóc uratować dziecku życie
reklama

Miasto zapewnia, że utworzenie CUW jest celowe, bo brakuje merytorycznych pracowników do prowadzenia spraw księgowo-kadrowych w miejskich przedszkolach. Utworzenie CUW ma pod tym względem zabezpieczyć placówki przedszkolne, a docelowo także szkoły.

Prezydent Olsztyna powiedział, że miasto ma zarezerwowane na utworzenie CUW 1,3 mln zł, ale kwota ta jest zbyt mała i będą szukane dodatkowe pieniądze na ten cel.

Za przesunięciem uruchomienia CUW głosowało 14 radnych, 2 było przeciw, 5 się wstrzymało.

źródło: PAP