fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Wszyscy żołnierze 16 Dywizji, którzy służą na granicy korzystają z kontenerów mieszkalnych

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Wszyscy żołnierze z jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy służą na granicy, korzystają z infrastruktury stałej w postaci kontenerów mieszkalnych i sanitarnych – poinformował w poniedziałek resort obrony.

„Wszyscy żołnierze z jednostek 16 Dywizji, którzy służą na granicy korzystają z infrastruktury stałej w postaci kontenerów mieszkalnych i sanitarnych. Dla żołnierzy instalowane są także kontenery typu stróżówka, które w znaczącym stopniu polepszają warunki służby” – podano w poniedziałek na Twitterze resortu obrony.

Pod koniec zeszłego tygodnia rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak poinformował, że do 19 grudnia potrwa dostarczanie kontenerów mieszkalnych żołnierzom na granicę z Białorusią. Jak wyjaśnił mjr Nabzdyjak, wtedy 10-15 proc. żołnierzy służących na odcinku granicy w województwie podlaskim nadal spało w ogrzewanych namiotach.

reklama

W województwie podlaskim na granicy zadania realizuje ok. 10 tys. żołnierzy z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, 11. Dywizji Kawalerii Pancernej, 12. Dywizji Zmechanizowanej i jednostek wspierających. Ze względu na niskie temperatury żołnierze w punktach obserwacyjno-kontrolnych mają do dyspozycji koksowniki, przy których mogą się ogrzać.

Czytaj też:  Ruch tramwajowy wstrzymany. Pękła szyna
reklama

Wojsko Polskie wspiera działania Straży Granicznej w ochronie granicy polsko-białoruskiej, od samego początku kryzysu migracyjnego.

Wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz poinformował 1 grudnia w Sejmie, że wojsko wspomaga Straż Graniczną od 6 lipca, a każdego dnia na granicy z Białorusią pełni służbę 13 tys. żołnierzy. 

źródło: PAP, fot. 11 Mazurski Pułk Artylerii im gen. J. Bema

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama