fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Nastolatki z Olsztyna były tak pijane, że nie mogły utrzymać się na nogach

Wiadomości Nastolatki z Olsztyna były tak pijane, że nie mogły utrzymać się na...

Sąd Rodzinny i Nieletnich zadecyduje o dalszym losie dwóch nastolatek, które były tak pijane, że nie były w stanie utrzymać się na nogach. Dzieci zauważył jeden z przechodniów i powiadomił policję. Nastolatki trafiły do szpitala. Policjanci ustalają, skąd nastolatki wzięły alkohol. Za rozpijanie nieletnich kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie (02.05) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dwóch kompletnie pijanych nastolatkach. Dziewczynki miały zataczać się i mieć problemy z poruszaniem.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym miejscu przebywały 12- i 13-latka, które były tak pijane, że nie mogły utrzymać się na nogach.

Z uwagi na stan, w jakim się znajdowały, funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zdecydowało zabrać dziewczynki na obserwację do szpitala. O zdarzeniu zostali również poinformowani rodzice nastolatek.

Policjanci ustalają teraz, skąd dzieci wzięły alkohol.

Za rozpijanie nieletnich kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie przez nich alkoholu lub środków odurzających świadczyć może o demoralizacji nieletniego, dlatego też policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x