fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Kilkukrotnie lekceważył zakazy kierowania. Teraz 54-letek spędzi za kratami ponad 3,5 roku

reklama

Kryminalni, na co dzień zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, zatrzymali na ternie Dźwierzut poszukiwanego 54-latka. Mężczyzna ukrywał się przed miejscowym wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał do dobycia karę ponad 3,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna kilkukrotnie zlekceważył nałożone na niego przez sąd postanowienia o zakazie kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a w dodatku siedząc za kierownicą ciągnika dopuścił się również zniszczenia cudzego mienia. Teraz 54-latek będzie miał dużo czasu, aby przemyśleć swoje postępowanie.

W piątek (10.12.21r.) szczycieńscy kryminalni, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, prowadzili działania operacyjno – rozpoznawcze na terenie miejscowości Dźwierzuty. Niespełna kwadrans po godzinie 10:00 zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych przy ulicy Niepodległości w Dźwierzutach. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pod tym adresem ukrywa się poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie 54-latek. Intuicja po raz kolejny funkcjonariuszy nie zawiodła. Pod wskazany adresem zastali 54-latka, który był w ich zainteresowaniu.

Czytaj też:  Młoda kobieta jechała pod prąd al. Warszawską

Mężczyzna poszukiwany był dwoma nakazami. Miał on na swoim „koncie” popełnienie licznych przestępstw drogowych. Zlekceważył on również wystawione przez sąd zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a w dodatku siedząc za kierownicą ciągnika dopuścił się zniszczenia cudzego mienia.

reklama

54-latek został zatrzymany przez szczycieńskich „poszukiwaczy” i przewieziony do wskazanego przez wymiar sprawiedliwości zakładu karnego. Teraz ponad 3,5 roku spędzi za kratami, gdzie będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie.