1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

W Starym Olsztynie odsłonięto tablicę poświęconą Markowi Jackowskiemu

OlsztynW Starym Olsztynie odsłonięto tablicę poświęconą Markowi Jackowskiemu

W miejscowości Stary Olsztyn, w gminie Purda, została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona wybitnemu artyście, Markowi Jackowskiemu. Umieszczono ją w celu upamiętnienia 75. rocznicy urodzin artysty przypadającej właśnie 11 grudnia.

reklama

Tablica została wykonana w Starym Olsztynie i przedstawia w piękny sposób Marka Jackowskiego trzymającego gitarę. Na tablicy znajduje się cytat z jednej z najbardziej znanych piosenek artysty “Oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba”. Uroczystość odsłonięcia tablicy została zorganizowana przez wójta gminy Purda, Teresę Chrostowską, sołtysa Starego Olsztyna oraz radnego gminnego, Zdzisława Brodzika.

Marek Jackowski urodził się w Starym Olsztynie 11 grudnia 1946 roku. Spędził dzieciństwo na Warmii i często odwiedzał rodzinny dom. W wywiadach wspominał, że jego mama często wysyłała go do lasu po grzyby lub szczaw, aby mogła ugotować zupę na obiad.

reklama

Marek Jackowski był uznanym kompozytorem rockowym i twórcą jednej z najważniejszych polskich grup rockowych, Maanam. Wcześniej grał w takich zespołach jak Impulsy, Vox Gentis i Ossian oraz współpracował z Markiem Grechutą w zespole Anawa. Wydał także dwa solowe albumy: “No 1” (1994) oraz “Fale Dunaju” (1995).

Marek Jackowski skomponował ponad sto piosenek, z których wiele stało się wielkimi przebojami.

Artysta zmarł 18 maja 2013 roku we Włoszech.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ja
14 grudnia 2021 05:43

Czy to w tej wiosce nie chcieli lepszego asfaltu bo …… niektórzy za szybką jeżdżą? Hahahaha

Polecane
Ogłoszenia