fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Napadł z nożem na taksówkarza. Zabrał mu auto

reklama
reklama

Kryminalni doprowadzili do zatrzymania sprawcy rozboju na taksówkarzu. W toku prowadzonych działań ustalili również, że ten sam mężczyzna jest również odpowiedzialny za inny podobny niewyjaśniony dotąd czyn, który miał miejsce ponad rok temu.

*nagranie

W ostatni wtorek listopada (30.11.2021r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został powiadomiony o tym, że nieznany mężczyzna, po tym jak zamówił kurs jedną z ostródzkich taksówek, po dotarciu we wskazane miejsce, używając noża, zmusił kierującego do opuszczenia pojazdu, po czym odjechał w nieustalonym kierunku. Bezpośrednio po otrzymaniu tej informacji do akcji ruszyli ostródzcy kryminalni. Szereg czynnosci wykonanych przez policjantów pozwolił na wytypowanie mężczyzny odpowiedzialnego za to przestępstwo. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Do zatrzymania podejrzanego 27-latka doszło po niespełna dobie od zdarzenia. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony samochód.

reklama

W toku wykonywanych czynności procesowych policjanci ustalili, że mężczyzna jest również naprawdopodobniej odpowiedzialny za podobne zdarzenie, do którego doszło w ubiegłym roku. 27-latek przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Złożył również obszerne wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostródzie wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czytaj też:  Wstrzymany ruch pociągów na linii Malbork - Elbląg - Braniewo

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy.

źródło: KWP