20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Nocny pożar domu mieszkalnego

WiadomościNocny pożar domu mieszkalnego

11 grudnia, kilka minut po godz. 02:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Do pożaru doszło w miejscowości Swiętochowo.

reklama

W chwili dojazdu na miejsce pierwszych pojazdów straży pożarnej ogniem objęta była cała konstrukcja dachu budynku mieszkalnego. Ogień stanowił zagrożenie dla budynku gospodarczego, który przylegał do części mieszkalnej. Na szczęści właścicielka obiektu, 73 letnia kobieta samodzielnie opuściła palący się budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Funkcjonariusze policji, którzy dojechali na miejsce pożaru udzielili schronienia kobiecie w pojeździe służbowym. Niska temperatura nie ułatwiała działań dla strażaków.

Działania gaśnicze prowadzone były wewnątrz palącego się obiektu jak również z zewnątrz. Strażacy pracujący w aparatach powietrznych sukcesywnie likwidowali ogień doprowadzając po około godzinie intensywnych działań gaśniczych do opanowania pożaru. Również budynek gospodarczy został uratowany przed ogniem. Niestety pożar zniszczył całkowicie dach budynku oraz część mieszkalną.

reklama

Do godzin porannych na pogorzelisku pracowali strażacy. Na miejsce pożaru skierowano łącznie 9 pojazdów ratowniczych, tj. strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z OSP Braniewo, Pieniężno, Żelazna Góra oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej. Działania gaśnicze prowadzone przez strażaków wspierali funkcjonariusze policji, pracownicy zakładu energetycznego oraz załoga zespołu ratownictwa medycznego.

źródło: KP PSP Braniewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane