fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

W bramie kościoła parafialnego w utknął kopytem jeleń

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

8 grudnia strażacy odebrali zadziwiające zgłoszenie o treści „ w bramie kościoła parafialnego w Kurzętniku utknął kopytem jeleń i nie może się wydostać”.

Budynek kościoła znajduje się na terenie zabudowanym, w pobliżu którego położone są budynki a ruchliwe ulice raczej nie sprzyjają wędrówkom zwierząt, szczególnie dzikich. Tą niecodzienną informację należało mimo wszystko sprawdzić. Został wysłany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z NML, którego dowódca po dojeździe przekazał dyżurnemu stanowiska kierowania informację o treści „w bramie kościoła w Kurzętniku uwięziony jeleń, jedna noga zaklinowała się w metalowych prętach bramy, nie może się uwolnić, wezwane służby weterynaryjne”.

Do zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt procedury wymagają udziału służb weterynaryjnych, które oceniają stan zdrowia zwierzęcia i sposób w jaki należy mu pomóc. I to miało miejsce również w tym przypadku. Przybyły lekarz weterynarii potwierdził, że zwierzę jest w dobrej kondycji zdrowotnej i będzie mogło dalej samodzielnie funkcjonować. Wobec tego strażacy wspólnie z lekarzem wet. uwolnili jelenia, który nieco zdezorientowany zaistniałą sytuacją w pośpiechu pobiegł w kierunku pobliskiej skarpy.

Czytaj też:  Oszałamiająca Joanna Jędrzejczyk na Gali Mistrzów Sportu. Przyszła z nowym ukochanym
reklama

Całą akcję zabezpieczali policjanci, gdyż należało zachować jak największy spokój w pobliżu prowadzonych działań aby zwierzę się nie płoszyło i nie odniosło zranień.

źródło: KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama