fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Etui na telefony komórkowe: jak wybrać najlepsze?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Wybór odpowiedniego etui plastikowe y5p na telefon komórkowy może wydawać się banalną sprawą, ale spróbujmy spojrzeć na ten temat trochę z dystansu. W przeszłości etui na telefony komórkowe były sprzedawane w gotowych rozmiarach. Telefony nie musiały być tak chronione jak dzisiaj, były trochę większe, a dodatkowy centymetr w etui nie miał znaczenia.

Etui na telefony komórkowe chronią Twój smartfon i pieniądze

Jeśli Twój telefon dziesięć lat temu upadł na ziemię, to często miał tylko kilka otarć. To już problem w nowoczesnych smartfonach z aluminiową obudową, błyszczącym plastikiem, urządzeniach często droższych i podatnych. Nie dość, że nie chcemy mieć porysowanego telefonu, to jeszcze, gdy dojdzie do upadku, pająk na szybie jest chyba jeszcze gorszy. Dlatego przyjrzymy się nie tylko etui plastikowe y5p na telefony komórkowe, ale także pokrowce i folie ochronne.

Klasyczne etui

Do tych klasycznych pokrowców możemy zaliczyć w zasadzie wszystkie te, które wiszą na pasku, czy to w pozycji pionowej, czy poziomej, czy też te, w których telefon wkłada się do nich od góry i służy jedynie jako pokrowiec. W większości wykonane są ze sztucznej skóry lub innego materiału syntetycznego.

reklama

Dziś te przypadki zobaczymy częściej w starszym pokoleniu.  Są trochę jak „stara szkoła”. Zamiast chronić telefon, odpowiada na pytanie, gdzie umieścić telefon komórkowy. Chroni to dobrze telefon przed kurzem, którego w kieszeni spodni jest aż nadto. Nie zapycha to złączy, a słabsze telefony nawet nie kurzą się „pod wyświetlaczem”.

reklama

Niestety, te typy nie dają żadnej ochrony przed upadkiem przy wyciąganiu telefonu z etui plastikowe y5p. Twój smartfon może łatwo wypaść z dłoni podczas użytkowania. Na przykład etui Flip oferują lepsze rozwiązania.

Etui z klapką

Etui z klapką są znacznie popularniejszym wariantem niż klasyczne etui. Zazwyczaj są sprzedawane jako uniwersalne tylko w zależności od przekątnej telefonu. Mają dwa rodzaje przywiązania. Telefon można „wkleić” lub „wpiąć” w etui na telefon komórkowy. Gdy telefon „przykleja się” i mocuje w większości przypadków do ruchomego kawałka plastiku, a telefon podczas strzelania można bez problemu pociągnąć do góry o kilka centymetrów.

Większość uniwersalnych etui nie posiada tylnego wycięcia na aparat ze względu na to, że każdy telefon ma aparat umieszczony w różnych miejscach. Etui z klapką „na zatrzask” to zazwyczaj również etui na konkretny typ telefonu i posiadają wycięcie z tyłu.

Czytaj też:  Klimatyzator przenośny czy klimator? Tylko jeden z nich chłodzi

Zaletą etui z klapką jest to, że wyglądają elegancko, chronią telefon w torebce lub torbie, a gdy urządzenie wypadnie z ręki, nadal jest chronione. Ponadto do wielu typów można wstawiać karty płatnicze lub inne dokumenty. Telefon zajmuje w tym przypadku więcej miejsca, więc noszenie go w kieszeni spodni jest niepraktyczne.

Tylne osłony

Te osłony są zwykle wykonane z utwardzonego tworzywa sztucznego. Ponadto niektóre z tych tylnych okładek są nawet gumowane lub mają specjalną powierzchnię antypoślizgową. Dzięki niemu telefon nie wyślizguje mu się z ręki. Niewielką wadą tych pokrowców antypoślizgowych jest to, że po pewnym czasie warstwa zaczyna się odklejać na brzegach i pokrowiec traci na atrakcyjności.

Tego typu tylne „zatrzaskowe” osłony zwykle przekraczają około pół milimetra od strony wyświetlacza. Dlatego nawet jeśli Twój telefon upadnie na beton na klapsa, wyświetlacz często pozostanie nieuszkodzony. Etui są bardzo cienkie (0,3-05 mm) i możesz nosić telefon w kieszeni. Jeśli telefon upadnie na ziemię w tej osłonie, osłona zwykle pęka lub ugryzie się. Dzieje się tak nawet jeśli często wyciągasz telefon z pokrowca i wkładasz go do niego.

Tylna pokrywa silikonowa lub TPU

Silikonowe osłony tylne mają największą zaletę, że są najbardziej elastyczne. Pokrowiec jest łatwy do założenia i łatwy do zdjęcia. Jeśli Twój telefon upadnie na ziemię, obudowa ubrudzi się maksymalnie, ale pozostanie nieuszkodzona. Podobnie jak w przypadku plastikowych nakładek na zatrzaski, etui wystaje poza wyświetlacz, więc nawet jeśli upadniesz na przód, wyświetlacz telefonu może pozostać nieuszkodzony.

Dostępne są również okładki z termoplastycznego poliuretanu (TPU). Pokrowce z TPU ogólnie oferują lepsze właściwości, są bardziej elastyczne niż pokrowce z utwardzonego tworzywa sztucznego i są odporne na pęknięcia. Nie są jednak tak plastyczne jak nakładki silikonowe.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama