fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Gdzie stosować obróbkę CNC? Popularne możliwości

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Korzystanie z nowoczesnej obróbki CNC to klucz do sukcesu. Wiele zakładów może się dzięki temu rozwijać, zdobywać nowe zlecenia i podnosić swoje zyski. Co najważniejsze obróbka CNC może być wykorzystywana na wielu płaszczyznach. Pozwala na precyzyjne i powtarzalne tworzenie skomplikowanych elementów (nawet w bardzo dużych nakładach). To głównie z tego względu ma obecnie tak szeroką grupę zwolenników.

Obróbka CNC – co warto o niej wiedzieć?

Obróbka CNC, czyli inaczej obróbka skrawaniem, opiera się na zbieraniu z określonej powierzchni odpowiedniej warstwy, tak aby stworzyć dzięki temu pożądany kształt elementu. Taką powierzchnią może być:

– tworzywo sztuczne,

reklama

– metal,

reklama

– drewno.

Oczywiście całość jest możliwa wyłącznie dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy narzędzi skrawających. Do dyspozycji zakładów oddano rozmaite urządzenia, w tym m.in.: frezarki, wiertarki, tokarki czy też strugarki.

Obróbka CNC – gdzie można z niej skorzystać?

Jak już zostało wspomniane z nowoczesnej obróbki CNC można skorzystać w wielu miejscach. Szerokie zastosowanie znalazła w przemyśle. To właśnie w zakładach przemysłowych poprzez toczenie oraz frezowanie tworzy się różne unikalne elementy. Mogą to być np. niezbędne części specjalistycznych maszyn, których nie dałoby się już w żaden sposób zamówić. 

Z obróbki skrawaniem na coraz szerszą skalę korzysta się również przy produkcji maszyn rolniczych i budowlanych. Ma to związek m.in. z rozmaitymi łącznikami, nakładkami i pierścieniami. Poza tym obróbka CNC pełni nieocenioną rolę w branży motoryzacyjnej. Jak wiadomo w samochodach można znaleźć wiele drobnych części o dość nietypowych kształtach. Do ich powstania wykorzystuje się wspomnianą wyżej obróbkę skrawaniem. Poszczególne podzespoły mają za zadanie zmniejszyć awaryjność konkretnego modelu auta lub wyeliminować tarcie.

Czytaj też:  PIT 2021 - którą deklarację wybrać? Do kiedy złożyć?

Godne podkreślenia jest to, że obróbka CNC ma spory związek z przemysłem lotniczym. Na tej podstawie maszyny uzyskują niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz jakości i są dopuszczone do lotu, a podróż samolotem staje się dużo bezpieczniejsza. Popularne ostatnimi czasy usługi CNC są również doskonale widoczne w branży HVAC. Dzieje się tak m.in. przy pracach związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem oraz instalacjami gazowymi i wodnymi.

Jak widać z innowacyjną obróbką CNC można się spotkać praktycznie na każdym kroku i ten segment stale się rozwija. To metoda, dzięki której można obniżyć dotychczasowe koszty produkcyjne, a jednocześnie zadbać o wysoką jakość tworzonych elementów.

Artykuł przygotował sklep techniczno-narzędziowy EBMiA.pl oferujący takie części jak: wibroizolatory, kółka do wózka transportowego, wentylatory bocznokanałowe i wiele więcej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama