fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Wójt gminy Barciany zakażona koronawirusem. Czy zaszczepiła się?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Wójt gminy Barciany (woj. warmińsko-mazurskie) Marta Kamińska poinformowała w czwartek, że ma COVID-19. „Szczepcie się, proszę, bo nie wyobrażam sobie, jak przebiegałaby ta choroba bez szczepionki” – zaapelowała w mediach społecznościowych.

W czwartkowym wpisie na portalu społecznościowym pani wójt przekazała, że jest zakażona koronawirusem i z całą rodziną przebywa w izolacji. „Miewam się całkiem dobrze, nie biorąc pod uwagę objawów stricte covidowych” – napisała.

„Byłam szczepiona, jednak mimo to zaraziłam się tym paskudztwem. Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, ale chroni przed ciężką postacią tej choroby. Szczepcie się, proszę, bo nie wyobrażam sobie, jak przebiegałaby ta choroba bez szczepionki” – zaapelowała do mieszkańców swojej gminy.

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim – jak podało w czwartek Ministerstwo Zdrowa – wykryto 973 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2, cztery osoby zmarły na COVID-19, a 16 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Na kwarantannie przebywa ponad 25,6 tys. osób.

Czytaj też:  Badanie: koktajl przeciwciał sotrovimab skuteczny w walce przeciw wszystkim mutacjom Omikrona
reklama

W szpitalach regionu zajęte są 783 z 1079 dostępnych łóżek covidowych (tj. 73 proc.), w tym 61 ze 118 respiratorów (52 proc.). 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama