fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Dzielnicowy z Olsztyna, asp. Leszek Jacznik przekazał paczki dla potrzebujących rodzin

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

To już piąta edycja „Paczki z dzielnicy”- projektu, którego celem jest pomoc najbardziej potrzebującym i wywołanie na ich twarzach uśmiechów. Pomysłodawcą projektu oraz jego głównym koordynatorem jest asp. Leszek Jacznik- dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

„Paczka z dzielnicy” to nazwa autorskiego projektu, który powstał w 2017 roku z inicjatywy dzielnicowego Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Jako policjant „pierwszego kontaktu” asp. Leszek Jacznik doskonale zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu służbowego. Na co dzień współpracuje z wieloma osobami, które mimo trudnej sytuacji życiowej, z wielu powodów nie proszą o pomoc. To właśnie dla nich, 5 lat temu, powstała „Paczka z dzielnicy”. Początkowo akcja ukierunkowana była na rodziny poznane przez policjantów w trakcie służby. Z czasem, informacje o potrzebujących osobach przekazywali dzielnicowemu również inni mieszkańcy oraz instytucje.
Podczas akcji zbierane są darowizny, artykuły spożywcze, przemysłowe, chemiczne, tekstylia. Nie brakuje również słodkości oraz zabawek dla najmłodszych. Z zebranych artykułów tworzone są paczki, które następnie trafiają do potrzebujących rodzin.

Czytaj też:  Policja publikuje nowe nagranie z podpalenia


Akcja z roku na rok nabiera rozpędu. Bierze w niej udział coraz więcej darczyńców, dzięki czemu udaje się dotrzeć do większego grona potrzebujących osób. „Paczka z dzielnicy” swoim zasięgiem obejmuje już nie tylko rejon działania asp. Leszka Jacznika ale cały Olsztyn. W tym roku w szlachetną akcję włączyli się również pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

reklama

reklama

źródło: KWP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama