9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca Mazdy wymusił pierwszeństwo przejazdu, a kierowca Mitsubishi wpadł w poślizg

SzczytnoKierowca Mazdy wymusił pierwszeństwo przejazdu, a kierowca Mitsubishi wpadł w poślizg

Opady śniegu i marznącego deszczu, śliskie, miejscami oblodzone jezdnie i chodniki – taka zimowa aura przywitała wczoraj mieszkańców powiatu szczycieńskiego.
W związku z trudnymi warunkami drogowymi policjanci apelują do kierowców
o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.

reklama

Wczoraj (05.12.21r.) tuż przed godziną 09:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że w centrum miejscowości Występ
w gminie Rozogi, doszło do zderzenia się dwóch pojazdów osobowych.

Z ustaleń funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świętajnie wynika, że 33-letni kierowca pojazdu marki Mazda wyjeżdżał z terenu jednej z posesji położonej w miejscowości Występ w gminie Rozogi. 33-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającej się prawidłowo pojazdem marki BMW, 30-latce. Na skutek wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia się obu pojazdów. Kobieta podróżowała wspólnie z 4-letnim pasażerem. 33-latek jechał sam. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń, a zderzenie to zakwalifikowane zostało jako kolizję.

reklama
Tragiczny wypadek podczas prac ziemnych w Szczytnie. 59-latek nie żyje

Tego samego dnia (05.12.21r.) tuż przed godziną 11:00 na trasie Nowy Dwór – Witowo
w gminie Jedwabno, doszło do kolizji z udziałem pojazdu marki Mitsubishi. Jak ustalili szczycieńscy policjanci 26-letni mieszkaniec gminy Jedwabno poruszał się trasą Nowy Dwór – Witowo. Kierujący nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w skutek czego wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu
i uderzył w skarpę. Następnie Mitsubishi obróciło się wokół własnej osi i zawisło na wzniesieniu. 26-letni mieszkaniec gminy Jedwabno został przebadany przez załogę karetki pogotowia. Nie wymagał on jednak dalszej hospitalizacji.

Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

reklama
Tragiczny wypadek z BMW zakończył życie 22-letniego motocyklisty

źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Tragiczny wypadek podczas prac ziemnych w Szczytnie. 59-latek nie żyje

Poważny wypadek w gminie Braniewo. Auto wylądowało na dwóch drzewach