6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Sondaż: Gdzie powinny obowiązywać certyfikaty covidowe?

WiadomościSondaż: Gdzie powinny obowiązywać certyfikaty covidowe?

Większość Polaków popiera wprowadzenie obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wstępie do sklepów, restauracji, placówek kulturalnych, zakładów pracy oraz kościołów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”.

reklama

Badanie pokazało, że 56,6 proc. ankietowanych jest za obowiązkowym certyfikatem przy wstępie do sklepów i galerii handlowych, a tylko 41,5 proc. jest przeciwnego zdania.

Badani zgadzają się również, że w przypadku restauracji i barów, 41 proc. Polaków opowiada się za obowiązkowym certyfikatem, podczas gdy 23,6 proc. jest przeciwko temu pomysłowi.

reklama

Badanie wykazało ponadto, że niemalże 60 proc. badanych popiera wprowadzenie obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wejściu do kin i teatrów, natomiast 62,4 proc. uważa, że takie restrykcje powinny obowiązywać w muzeach i galeriach sztuki oraz przy wejściach na koncerty.

Ponad połowa ankietowanych (ponad 50%) jest również zdania, że certyfikaty powinny być kontrolowane przy wstępie do zakładów pracy i kościołów.

W badaniu zapytano również respondentów, czy pojawienie się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron wpłynęło na ich zachowanie. 81,3 proc. odpowiedziało, że nic w ich życiu się nie zmieniło, a 16,7 proc. zaczęło bardziej uważać na siebie.

reklama

Badanie United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl zostało przeprowadzone 3-4 grudnia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ania
7 grudnia 2021 12:07

Nigdzie! Stop Segragacji!

A tak
7 grudnia 2021 10:41

Wracając do danii to testy na covid są darmowe i każdy może sobie taki zrobić. Bardzo dużo ludzi robi sobie dobrowolnie testy no ale w Polsce może 0,1% społeczeństwa by tak zrobiło!!!! Taka jest prawda.

Polecane
Ogłoszenia