fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Oryginalny pomysł pod ratuszem. Lampki na choince miejskiej święcą dzięki sile mięśni

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Dziś o 16:30 przed olsztyńskim ratuszem została rozświetlona tradycyjna choinka. Wydarzenie było jednym z elementów świętowania imienin Mikołaja, a jednocześnie inauguracją oryginalnej akcji.

*prezydent Grzymowicz rowerkiem zasila lampki

Szósty grudnia to w Olsztynie zawsze wyjątkowy dzień. A to dlatego, że nasze miasto ma silne związki z dwoma chyba najważniejszymi Mikołajami świata – Kopernikiem oraz tym z Laponii.

reklama

O słynnym uczonym powiedziane zostało wszystko lub niemal wszystko – mieszkał w naszym mieście, administrował dobrami kapituły warmińskiej, tu tworzył swoje słynne dzieła. Jego imieniem nazwane są ulica, szkoła, ma dwa pomniki, a prezentem z okazji 500. urodzin jest planetarium. Mikołaj z Laponii często i chętnie odwiedza natomiast nasze miasto. Choćby dlatego, że Olsztyn i Rovaniemi są od dawna miastami partnerskimi.

Na pl. Jana Pawła II odbyła się impreza zatytułowana „Zdrowe, aktywne i bezpieczne święta”. Było wspólne kolędowanie, konkursy z nagrodami, zabawy i animacje dla najmłodszych oraz spotkanie ze św. Mikołajem.

Tego dnia rozświetlono też miejską choinkę. Drzewko przyjechało do nas z Ostródy i ma ok. siedmiu metrów wysokości.

Czytaj też:  Władze UWM nagrały świąteczny teledysk

Podczas tej imprezy zainaugurowano też akcję „Aktywnie na Święta”. W oryginalny sposób zachęcano do ruchu, w czym pomagają specjalnie przygotowane rowery spiningowe.

– Takiej propozycji jeszcze w naszym mieście nie było – mówi koordynatorka ds. estetyki miasta, Renata Domżalska. – Dzięki aktywności mieszkańców i gości naszego miasta będziemy chcieli uzyskać niezwykły efekt na naszej miejskiej choince. Siłą mięśni zapewnimy drzewku dodatkową, niezwykłą iluminację.

Trzeba przyznać, że pomysł jest nie tylko oryginalny, ale również praktyczny. Może inne miasta podchwycą ten pomysł?

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama