26 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szacowana stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,4 proc., ale nie na Warmii i Mazurach

WiadomościSzacowana stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,4 proc., ale nie na Warmii...

Zgodnie z danymi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, szacowana stopa bezrobocia w kraju w listopadzie tego roku wyniosła 5,4 proc. To oznacza spadek względem poprzedniego miesiąca o 0,1 punktu procentowego. Według ministra Marleny Maląg sytuacja na rynku pracy jest lepsza niż przed pandemią koronawirusa.

reklama

Ministerstwo podaje, że w rejestrach urzędów pracy w końcu listopada zarejestrowanych było 900,1 tys. osób bezrobotnych, co daje spadek o 10,8 tys. osób w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli 1,2 proc. Tempo spadku było nieco niższe niż w październiku, ale nadal wskazuje na poprawę sytuacji na rynku pracy.

Ministerstwo podkreśla, że w poprzednich latach w listopadzie zwykle poziom bezrobocia wzrastał, podczas gdy teraz możemy mówić o jego stabilizacji lub wręcz spadku. Porównując dane rok do roku, liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 12,2 proc., czyli o 125,6 tys. osób. W porównaniu do stanu z lutego 2020 r., czyli przed pandemią, liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 19,8 tys. osób.

reklama
W Ratuszu rośnie napięcie związane z podwyżkami pracowniczymi

Niemniej jednak, w województwie warmińsko-mazurskim szacowana stopa bezrobocia wyniosła 8,5 proc., co stanowiło najwyższy wskaźnik w kraju. W pozostałych regionach stawki kształtowały się w przedziale od 3,1 proc. w Wielkopolsce do 8,5 proc. na Warmii i Mazurach.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
W Ratuszu rośnie napięcie związane z podwyżkami pracowniczymi
Bezrobocie w Polsce. Jak wygląda sytuacja w Olsztynie?