fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Ile kosztuje dobry prywatny pakiet medyczny?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Coraz więcej osób decyduje się na prywatną opiekę medyczną. Korzystają z niej przeważnie osoby, które nie mają dostępu do państwowego ubezpieczenia zdrowotnego. Pakiet medyczny jest od niego dużo tańszy, zwłaszcza jeśli ktoś ubezpiecza się dobrowolnie. To świetna opcja dla osób na umowach o dzieło albo chcących skrócić czas oczekiwania na specjalistów. Ile kosztuje dobry prywatny pakiet medyczny?

Czym wyróżnia się dobry prywatny pakiet medyczny? 

Pakiety medyczne mogą mocno się od siebie różnić. Każdy ma inne wymagania i inne problemy ze zdrowiem. Im więcej się zapłaci, tym ma się większy dostęp do różnego rodzaju specjalistów. Niektórzy decydują się na pakiet dla całej rodziny, gdzie nie powinno się oszczędzać na ich nagłych potrzebach. Dla osób ubezpieczonych indywidualnie dobry pakiet to z kolei dostęp do podstawowych specjalistów. Potrzeby więc mogą być inne, dlatego trzeba starannie przemyśleć swój wybór pod kątem finansowym i dla dobra swojego lub rodziny.

Trzeba pamiętać, że pakiety prywatne to znacznie szybsze wizyty. Można z nich korzystać nawet będąc ubezpieczonym państwowo, gdzie kolejki mogą obejmować kilka lat do przodu. Niektórzy potrzebują pomocy natychmiastowo, a niewielki wkład w dobry pakiet może nawet uratować życie. Często jakość tych usług stoi na dużo wyższym poziomie niż w placówkach publicznych. 

Poglądowe ceny pakietów 

reklama

Ceny prywatnych pakietów medycznych mogą mocno się od siebie różnić. Najczęściej mieszczą się w przedziale od 50 do 200 złotych za miesiąc. Znaleźć można oczywiście droższe oraz tańsze usługi. Wiele zależy od danej grupy, która zajmuje się prywatnymi usługami zdrowotnymi. Pakiety dzieli się zwykle na podstawowe i rozszerzone. W tym pierwszym uzyskuje się dostęp do kilkunastu specjalistów, w tym lekarzy pierwszego kontaktu za około 50 zł. Niektórym w zupełności wystarczy to do codziennego funkcjonowania, przynajmniej do pewnego wieku.

Czytaj też:  Będzie drożej! Ponad 60% mieszkańców Olsztyna czeka podwyżka opłaty za ogrzewanie
reklama

Do jakościowego pakietu rozszerzonego trzeba już trochę dołożyć. Cena waha się od 150 do 200 zł. Liczba wariantów uzyskania pomocy jest jednak kilkukrotnie większa. Pakiet rozszerzony to dostęp do przeszło 60 specjalistów, 800 badań laboratoryjnych i 100 zabiegów ambulatoryjnych. Uzyskuje się przy okazji takie usługi jak prowadzenie ciąży, fizjoterapię albo wizyty domowe. Łatwiej tu również o leczenie za granicą albo o uzyskanie indywidualnego opiekuna dla osoby starszej. Należy wspomnieć też o pakietach pośrednich, które rozszerzają znacznie usługi wariantu podstawowego w cenie ok. 100 zł. 

Czy warto inwestować w prywatny pakiet medyczny? 

Prywatne pakiety medyczne nie są w Polsce drogie. Jak na ilość usług, które dostaje się w zamian – można powiedzieć, że to duża okazja. Nawet pakiet podstawowy na poziomie 50 złotych daje dużą szansę na przyspieszenie leczenia. Nie mówiąc już o wersji rozszerzonej, która oferuje dostęp do kilkudziesięciu specjalistów. Z jego pomocą można uniknąć nawet kilkuletnich kolejek. Pakiety można stosować z ubezpieczeniem zdrowotnym, co zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo rodziny. Trzeba jednak wspomnieć, że pakiet medyczny nie zastąpi w niektórych przypadkach hospitalizacji, a przy złamaniu kości lub ataku serca i tak trzeba skorzystać z państwowej karetki. 

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama