fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Warmińsko-mazurskie. Podano ile jest wolnych łóżek covidowych i respiratorów

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W szpitalach na Warmii i Mazurach wolnych jest 325 łóżek covidowych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla ciężko chorych pozostaje wolnych 56 respiratorów – podał w piątek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Z dostępnych 1079 łóżek covidowych w szpitalach na Warmii i Mazurach zajęte są 754 łóżka. Z 122 dostępnych respiratorów, 66 tych specjalistycznych urządzeń zajętych jest przez pacjentów w ciężkim stanie – przekazały służby wojewody.

Przez ostatni tydzień w szpitalach przybyło 119 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wzrosła o 11 liczba pacjentów wymagających podłączenia do respiratora. Tydzień temu z dostępnych 914 łóżek covidowych zajętych przez chorych było 635, a z dostępnych 108 respiratorów, do tych specjalistycznych urządzeń podłączonych było 55 pacjentów.

reklama

W ostatnim czasie zwiększono liczbę łóżek covidowych w szpitalach w Olecku, Kętrzynie i w Mrągowie.

Czytaj też:  Miliony osób w Polsce przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19
reklama

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że na Warmii i Mazurach przybyło 1017 zakażonych. Zmarło 18 chorych, w tym 7 wyłącznie z powodu COVID-19, a 11 miało choroby współistniejące. W regionie na kwarantannie pozostaje 30 106 osób. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama