fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Zmarł poeta Stefan Połom

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Na tydzień przed 83 urodzinami zmarł związany z Olsztynem poeta Stefan Połom – poinformował w mediach społecznościowych jeden z jego przyjaciół, dziennikarz Marek Książek.

Stefan Połom był poetą związanym z Olsztynem, choć urodził się 10 grudnia 1938 r. w Toruniu i w tym mieście studiował filozofię. Już w czasie studiów był członkiem uniwersyteckiej grupy poetyckiej „Helikon” (1956-57) oraz Orientacji Poetyckiej „Hybrydy” (1960-71).

W latach 1961-65 pracował w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku i tam nadzorował proces restauracji organów tamtejszej katedry oraz zabytkowego zegara świątyni.

reklama

Potem związał się z Radiem Olsztyn, gdzie do 1972 roku kierował działem poezji w redakcji literackiej.

reklama

Należał do Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”, Związku Literatów Polskich oraz do Polskiego Towarzystwa Astronautycznego. W latach 80-tych XX w. z aktorami olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza prowadził studium poetyckie dla młodzieży ze szkół średnich.

Czytaj też:  Projekt budżetu Olsztyna na rok 2021: podwyżki dla urzędników i zadłużenie

Wiersze, opowiadania i felietony drukował m.in. w „Nowej Kulturze” (tu zadebiutował w 1960 roku), piśmie „Warmia i Mazury”, „Głosie Olsztyńskim”.

Żegnając zmarłego olsztyński dziennikarz Marek Książek napisał, że Połom był „Poetą, Artystą czystej wody, filozofem, człowiekiem wielkiego serca, życzliwym wszystkim ludziom”. Za tydzień Stefan Połom obchodziłby 83 urodziny.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama