24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmarł poeta Stefan Połom

OlsztynZmarł poeta Stefan Połom

Zmarł Stefan Połom – poeta związany z Olsztynem. Miało to miejsce na tydzień przed jego 83. urodzinami. Informację tę przekazał Marek Książek, przyjaciel i kolega zmarłego.

reklama

Połom urodził się i studiował filozofię w Toruniu, ale związał się z Olsztynem. Już podczas studiów należał do grupy poetyckiej „Helikon” (1956-57) oraz Orientacji Poetyckiej „Hybrydy” (1960-71). Następnie pracował w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, gdzie nadzorował proces restauracji organów katedry oraz zabytkowego zegara świątyni.

Potem podjął pracę w Radiu Olsztyn, gdzie do roku 1972 kierował działem poezji w redakcji literackiej. Był również członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”, Związku Literatów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Astronautycznego. W latach 80. XX wieku prowadził studium poetyckie dla młodzieży ze szkół średnich wraz z aktorami olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Jego utwory ukazywały się m.in. w „Nowej Kulturze” (gdzie zadebiutował w 1960 roku), „Warmia i Mazury” oraz w „Głosie Olsztyńskim”.

reklama

Marek Książek, żegnając Stefana Połoma, napisał: „Poetą, Artystą czystej wody, filozofem, człowiekiem wielkiego serca, życzliwym wszystkim ludziom”.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia