fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Ponad ćwierć tysiąca ton soli zużyli w ostatnich dniach olsztyńscy drogowcy

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Ponad ćwierć tysiąca ton soli zużyli olsztyńscy drogowcy w ciągu ostatnich dni. To efekt pierwszych poważniejszych w tym sezonie sygnałów zbliżania się zimy- podał w środę olsztyński magistrat.

Jak podał urząd miasta w Olsztynie, podczas tegorocznej Akcji Zima drogowcy pierwszy raz interweniowali 9 listopada. Wówczas zużyli 12,4 tony soli drogowej. Od nocy z piątku na sobotę (26-27 listopada) pracy jest jednak zdecydowanie więcej.

W ciągu ostatnich pięciu dni na olsztyńskie ulice trafiły 243 tony soli drogowej. Najwięcej – 117 ton – drogowcy wysypali w nocy z niedzieli na poniedziałek.

reklama

„Zapasy magazynowe materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg i chodników w miarę potrzeb będą uzupełniane na bieżąco. W ciągłej gotowości jest kilkanaście ciężkich pojazdów do zimowego utrzymania jezdni, wśród nich pługosolarki, pługopiaskarki, pługi czy ciągniki z posypywaczami”-przekazał Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Podczas Akcji Zima prowadzone są 24-godzinne dyżury w systemie zmianowym. Na bieżąco monitorowane są prognozy pogody i zmieniające się warunki atmosferyczne po to, aby reagować jak najszybciej- dodał.

Czytaj też:  IMGW ostrzega. W piątek spodziewane są opady śniegu

W czasie zimy jezdnie w zależności od przypisanych im kategorii posypywane są: I – tylko solą, II – mieszanką soli z piaskiem, III – tylko piaskiem. Priorytetem są naturalnie ulice tranzytowe, z komunikacją autobusów miejskich i ważnymi obiektami publicznymi. To tzw. ulice I kolejności. W Olsztynie jest ich łącznie 93, a wśród nich m.in. ul. Artyleryjską, ul. Bałtycką, ul. Dworcową czy al. Sikorskiego i al. Wojska Polskiego.

W poprzednim sezonie olsztyńscy drogowcy na zimowe utrzymanie zużyli blisko trzy tys. ton soli, około dwóch tys. ton mieszanki piasku z solą oraz około 640 ton samego piasku.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama