3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Kolejny termin rozprawy w procesie sędziego został zmieniony

OstródaKolejny termin rozprawy w procesie sędziego został zmieniony

W Sądzie Rejonowym w Ostródzie został wyznaczony kolejny termin kolejnej rozprawy w procesie sędziego z Suwałk, który jest oskarżony o jazdę po pijanemu. Teraz rozprawa odbędzie się 21 lutego przyszłego roku – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

reklama

Jak wyjaśnił rzecznik sądu, przesunięcie terminu rozprawy wywołane było brakiem opinii biegłych. Pierwotny termin sporządzenia opinii zakreślono biegłym na dzień 10 września, jednak biegli stwierdzili potrzebę ponownego zbadania oskarżonego. Termin badania oskarżonego wyznaczono na 22 listopada, jednak nie stawił się w wyznaczonym terminie, usprawiedliwiając swoją nieobecność zaświadczeniem lekarskim. Sąd zwrócił się ponadto do Sądu Najwyższego o informację, czy w postępowaniu dyscyplinarnym zapadło postanowienie o zarządzeniu obserwacji oskarżonego w zakładzie leczniczym.

Sędzia Waldemar M. jest zawieszony w czynnościach służbowych. Jego dzieło oskarżenia trafiło do Sądu Rejonowego w Augustowie, gdzie prezesem jest jego żona. Wszyscy sędziowie wydziału karnego złożyli wnioski o ich wyłączenie z orzekania. Sąd Okręgowy w Suwałkach przekazał sprawę do rozpatrzenia Sądowi Rejonowemu w Giżycku, jednak i sędziowie tego sądu nie chcieli sądzić Waldemara M. Ostatecznie sprawa sędziego została przekazana do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie.

reklama

Oskarżonemu sędziemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
3 grudnia 2021 04:54

Kasta się czyma

ala
2 grudnia 2021 12:10

Sprawa ewidentnie idzie w kierunku przedawnienia bądź uniewinnienia.

Polecane
Ogłoszenia