fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Jeździł samochodem po alejkach w parku i wjechał na kładkę dla pieszych

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policjanci ustalili i ukarali mandatem karnym kierowcę pojazdu marki Opel Omega, który wbrew obowiązującym znakom wjechał samochodem na kładkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów oraz jeździł autem po wyremontowanych alejkach w parku. Sytuacja miała miejsce w nocy w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w nocy na terenie Ogródka Jordanowskiego w Orzyszu. Zdarzenie miało miejsce 6 listopada br. po godz. 23.00. Po nowo wyremontowanych alejkach w orzyskim parku ktoś jeździł samochodem. Wjechał też na kładkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów wbrew obowiązującym tam znakom. Ustalenie numerów rejestracyjnych tego samochodu oraz kierowcy nie stanowiło większego problemu dla policjantów, ponieważ wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Na tej podstawie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu ustalili, że był to pojazd marki Opel Omega, którym kierował 24-letni mieszkaniec Pisza. Na zapisie monitoringu widać, że kierujący tym samochodem nie dostosował się do znajdujących się przed kładką znaków informujących, że jest to droga jedynie dla pieszych i rowerzystów. 24-latek przejechał oplem przez drewniany mostek, który nie jest przystosowany do ruchu pojazdów mechanicznych. W ten sposób spowodował też zagrożenie bezpieczeństwa poza drogą publiczną dla pasażera, z którym jechał.

Czytaj też:  Młoda kobieta jechała pod prąd al. Warszawską
reklama

Tym samym kierujący pojazdem marki Opel Omega dopuścił się popełnienia dwóch wykroczeń. 24-latek nie kwestionował swojej winy. Powiedział jedynie, że miał za sobą trudny dzień. Ukarany został przez policjantów mandatem karnym.

reklama

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama