fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

Roksa.pl zamknięta. Już wiadomo dlaczego

reklama

Policja zatrzymała jedenaście osób podejrzanych jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która czerpała korzyści z ułatwiania prostytucji. Chodzi o kilkunastoletnią działalność portalu internetowego roksa.pl, gdzie zamieszczane były takie ogłoszenia. Według szacunków, zysk z opłat za te ogłoszenia mógł przekroczyć 40 mln zł.

Podejrzani to mieszkańcy Małopolski w wieku 31-43 lata, zastosowano wobec nich tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi białostocka delegatura Prokuratury Krajowej – poinformował we wtorek zespół prasowy podlaskiej policji.

Postępowanie rozpoczęło się rok temu; wówczas funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem miejscowej delegatury Prokuratury Krajowej zainteresowali się działalnością jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Podejrzenia dotyczyły tego, że właściciel i osoby zatrudnione w małopolskiej firmie zarabiają pieniądze, ułatwiając uprawianie prostytucji.

reklama

„Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 zł. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa (ułatwianie innej osobie uprawiania prostytucji) stałe źródło dochodu” – podał zespół prasowy podlaskiej policji. Według szacunków śledczych, przez 15 lat takiej działalności osoby te mogły zarobić ponad 40 mln zł.

Czytaj też:  Karambol pięciu pojazdów. Poszkodowane cztery osoby w tym dwoje dzieci

W śledztwie udało się ustalić krąg osób, które mogą być zamieszane w przestępstwo; doszło też do zawieszenia działalności portalu.

W województwie małopolskim przeprowadzona została akcja zatrzymania w sumie jedenastu osób w firmie prowadzącej ten portal. Wśród nich był też 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli m.in. zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Pozostałe osoby, w wieku od 31 do 42 lat, które były zatrudnione do obsługi strony internetowej, podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa. Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia, za udział w niej – do 5 lat. Za czerpanie korzyści z ułatwiania prostytucji grozi do 3 lat więzienia.

źródło: PAP