15 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Roksa.pl zamknięta. Już wiadomo dlaczego

WiadomościRoksa.pl zamknięta. Już wiadomo dlaczego

Policja zatrzymała jedenastu podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na portalu internetowym Roksa.pl ułatwiała prostytucję. Szacuje się, że korzyści finansowe z działalności portalu przekroczyły 40 mln zł. Podejrzani to mieszkańcy Małopolski w wieku 31-43 lata. Działalność portalu została zawieszona, a śledztwo prowadzi białostocka delegatura Prokuratury Krajowej.

reklama

Pracownicy firmy prowadzącej portal Roksa.pl podejrzani są o pobieranie opłat w wysokości 50 zł za każde kilkunastotysięczne ogłoszenie dotyczące prostytucji zamieszczone na portalu. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa stałe źródło dochodu. Śledztwo ujawniło, że przez 15 lat takiej działalności osoby te mogły zarobić ponad 40 mln zł.

Podejrzani zostali zatrzymani w ramach akcji przeprowadzonej w Małopolsce. Wśród zatrzymanych są właściciel firmy i jego brat, który usłyszeli zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostali pracownicy firmy zostali podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści majątkowych z kuplerstwa. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa kary do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
1 grudnia 2021 09:53

Jakie ułatwianie, że portal z ogłoszeniami zrobili i zorganizowana grupa przestępcza, to jakiś absurd jest jakiś prokurator chce zabłysnąć, qwa co za kraj z mokrego kartonu

stefan
1 grudnia 2021 07:34

Po co zamykać, nie lepiej opodatkować ? Kasa do budżetu będzie.

Polecane
Ogłoszenia