16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Wyniki pomiaru ruchu. Które drogi są najbardziej obciążone w naszym regionie?

WiadomościWyniki pomiaru ruchu. Które drogi są najbardziej obciążone w naszym regionie?

Najbardziej obciążoną ruchem drogą w regionie Warmii i Mazur jest S7. Według wyników Generalnego Pomiaru Ruchu z 2020/2021 roku, średnio na dobę trasą tą przejeżdża około 20 tysięcy pojazdów – przekazała GDDKiA w Olsztynie.

reklama

Średnie natężenie ruchu roczne na sieci dróg krajowych w województwie warmińsko-mazurskim wyniosło 7 tysięcy 560 pojazdów na dobę, podał rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Karol Głębocki.

Wynik Generalnego Pomiaru Ruchu z latach 2020-2021 wzrósł o około 23 procent w porównaniu z poprzednim badaniem z 2015 roku, kiedy to średnio na dobę jeździło 6 tysięcy 133 pojazdów. Niemniej jednak, wartość ta jest najniższa spośród wszystkich województw w Polsce. W badanym okresie na całej sieci dróg krajowych średnie natężenie ruchu wyniosło 13 tysięcy 574 pojazdów na dobę i wzrosło o około 21 procent w stosunku do roku 2015.

reklama

Największe natężenie ruchu na Warmii i Mazurach jest na „siódemce” – szacowane na około 20 tysięcy pojazdów na dobę. Najwięcej ruchu zanotowano na obwodnicy Elbląga, pomiędzy węzłami Elbląg Południe i Elbląg Wschód – tam przejeżdżało średnio 27 tysięcy 914 pojazdów na dobę. W porównaniu do 2015 roku na najbardziej obciążonym ruchem odcinku S7 (od granicy województwa pomorskiego do Elbląga) średnie natężenie ruchu wzrosło z 19 tysięcy 354 pojazdów na dobę do około 20 tysięcy. Najmniejsze natężenie ruchu na S7 było pomiędzy węzłami Nidzica Północ i Nidzica Południe – tam przejeżdżało średnio 16 tysięcy 62 pojazdy na dobę.

Na odcinkach dróg krajowych przebiegających przez miasta, gdzie ruch tranzytowy łączy się z lokalnym, notuje się duże natężenie ruchu. Najwięcej pojazdów przejeżdża przez Ełk na drodze krajowej nr 65 (29 tysięcy 289 na dobę), w Bartoszycach na drodze krajowej nr 51 (19 tysięcy 716 na dobę) oraz w Nowym Mieście Lubawskim na drodze krajowej nr 15 (19 tysięcy 571 na dobę).

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadza się co 5 lat. Dane te są jednymi z najważniejszych informacji o zarządzanej przez GDDKiA sieci drogowej i służą jako podstawa do podjęcia decyzji w sprawie budowy nowych dróg, takich jak ich przebieg, geometria czy skrzyżowania.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Północna Obwodnica
28 listopada 2021 18:46

Trzeci najwyższy wynik w Olsztynie odnotowano na wylotówce na Dywity. Prawie 13 tys pojazdów dziennie , to więcej niż na Ostródę i więcej niż pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe …. To pokazuje jak niezbędna jest północna obwodnica Olsztyna i Dywit a perspektywa ruchu na tym kierunku jest bardzo rosnąca.

Polecane
Ogłoszenia