24 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyniki pomiaru ruchu. Które drogi są najbardziej obciążone w naszym regionie?

WiadomościWyniki pomiaru ruchu. Które drogi są najbardziej obciążone w naszym regionie?

Najbardziej obciążoną ruchem drogą w regionie Warmii i Mazur jest S7. Według wyników Generalnego Pomiaru Ruchu z 2020/2021 roku, średnio na dobę trasą tą przejeżdża około 20 tysięcy pojazdów – przekazała GDDKiA w Olsztynie.

reklama

Średnie natężenie ruchu roczne na sieci dróg krajowych w województwie warmińsko-mazurskim wyniosło 7 tysięcy 560 pojazdów na dobę, podał rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Karol Głębocki.

Wynik Generalnego Pomiaru Ruchu z latach 2020-2021 wzrósł o około 23 procent w porównaniu z poprzednim badaniem z 2015 roku, kiedy to średnio na dobę jeździło 6 tysięcy 133 pojazdów. Niemniej jednak, wartość ta jest najniższa spośród wszystkich województw w Polsce. W badanym okresie na całej sieci dróg krajowych średnie natężenie ruchu wyniosło 13 tysięcy 574 pojazdów na dobę i wzrosło o około 21 procent w stosunku do roku 2015.

reklama
Naprawa nawierzchni S51: Olsztyn-Olsztynek. Zmiany w ruchu

Największe natężenie ruchu na Warmii i Mazurach jest na „siódemce” – szacowane na około 20 tysięcy pojazdów na dobę. Najwięcej ruchu zanotowano na obwodnicy Elbląga, pomiędzy węzłami Elbląg Południe i Elbląg Wschód – tam przejeżdżało średnio 27 tysięcy 914 pojazdów na dobę. W porównaniu do 2015 roku na najbardziej obciążonym ruchem odcinku S7 (od granicy województwa pomorskiego do Elbląga) średnie natężenie ruchu wzrosło z 19 tysięcy 354 pojazdów na dobę do około 20 tysięcy. Najmniejsze natężenie ruchu na S7 było pomiędzy węzłami Nidzica Północ i Nidzica Południe – tam przejeżdżało średnio 16 tysięcy 62 pojazdy na dobę.

Na odcinkach dróg krajowych przebiegających przez miasta, gdzie ruch tranzytowy łączy się z lokalnym, notuje się duże natężenie ruchu. Najwięcej pojazdów przejeżdża przez Ełk na drodze krajowej nr 65 (29 tysięcy 289 na dobę), w Bartoszycach na drodze krajowej nr 51 (19 tysięcy 716 na dobę) oraz w Nowym Mieście Lubawskim na drodze krajowej nr 15 (19 tysięcy 571 na dobę).

reklama
Czy sprawca agresji drogowej na S7 to znany sportowiec, który brał środki dopingowe?

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadza się co 5 lat. Dane te są jednymi z najważniejszych informacji o zarządzanej przez GDDKiA sieci drogowej i służą jako podstawa do podjęcia decyzji w sprawie budowy nowych dróg, takich jak ich przebieg, geometria czy skrzyżowania.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Północna Obwodnica
28 listopada 2021 18:46

Trzeci najwyższy wynik w Olsztynie odnotowano na wylotówce na Dywity. Prawie 13 tys pojazdów dziennie , to więcej niż na Ostródę i więcej niż pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe …. To pokazuje jak niezbędna jest północna obwodnica Olsztyna i Dywit a perspektywa ruchu na tym kierunku jest bardzo rosnąca.

Popularne
Ogłoszenia

Nowa droga w Jarotach ułatwi życie mieszkańcom

Gmina Dywity wzywa miasto Olsztyn do współpracy przy przebudowie DK 51