19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Nabór do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej

WiadomościNabór do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej

Od dnia 15.02.2016r. do dzisiaj zostało przyjętych 300 podań od osób, które chcą pełnić służbę w naszym oddziale. Jednak poszczególne etapy kwalifikacyjne np. badania psychologiczne, badanie „wariografem”, czy spełnienie warunków ustawowych- obywatelstwo, wykształcenie, wiek, karalność i nieposzlakowana opinia eliminują potencjalnych kandydatów. Np. na etapie warunków ustawowych 41 osób (14%) z 300 kandydatów nie spełniły tych wymogów. Natomiast 23 osoby (8%) z 300 kandydatów, które aplikowały o przyjęcie do służby-zrezygnowały z dalszych procedur.

reklama

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Planowane terminy przyjęcia do służby:

25 lipca – 5 osób

reklama

24 października – 27 osób

Służba w Straży Granicznej stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębienia wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Daje stabilne warunki pracy i szansę zawodowego rozwoju. Poszukujemy ludzi komunikatywnych, kreatywnych w działaniu, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa publicznego.

Postępowanie kwalifikacyjne jest wieloetapowe, szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA.

reklama

Kandydaci, którzy pozytywnie ukończą procedurę kwalifikacyjną, zasilą szeregi Straży Granicznej i po ślubowaniu oraz kilkumiesięcznym szkoleniu zostaną skierowani do bezpośredniej ochrony granicy w Placówkach Straży Granicznej na Warmii i Mazurach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane