25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Szpital Dziecięcy kupił mikroskop neurochirurgiczny za 1,2 mln zł

OlsztynSzpital Dziecięcy kupił mikroskop neurochirurgiczny za 1,2 mln zł

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zakupił za 1,2 mln zł najnowszy mikroskop neurochirurgiczny. Jest to jedno z nielicznych w Polsce tak zaawansowanych urządzeń w tym w dziedzinie neonatologii, które pozwala na precyzyjne operacje dziecka w obrębie mózgu i naczyń krwionośnych. Zespół medyczny przeprowadził już pierwsze dwa zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, a wyniki są bardzo obiecujące. Mikroskop wyróżnia się przyjaznym interfejsem użytkownika oraz wysoką jakością obrazów, które pozwalają na wykonanie zabiegów w sposób jeszcze bardziej precyzyjny i skuteczny niż dotychczas.

reklama

Jak informuje placówka, nowoczesny mikroskop neurochirurgiczny to urządzenie, które jest wyposażone w zaawansowaną kamerę o rozdzielczości 4K, co pozwala na bardzo szczegółowe obrazowanie mózgu i naczyń krwionośnych. Zastosowane systemy fluorescencji umożliwiają skuteczniejsze usuwanie zmian nowotworowych, co wpływa na poprawę skuteczności zabiegów. Z kolei wbudowany moduł oprogramowania inżynierskiego, sprzężony z videoangiografią, umożliwi uwidocznienie i analizę przepływu krwi w naczyniach, co jest niezwykle ważne w przypadku leczenia nowotworów i zmian naczyniowych. Urządzenie pozwala również na integrację wielu urządzeń, takich jak systemy neuronawigacji i neuromonitoringu śródoperacyjnego, co umożliwia przeprowadzenie zabiegu zgodnie ze wcześniejszym planem przedoperacyjnym.

Nowoczesne urządzenie jest finansowane w ramach projektu „Poprawa warunków leczenia dzieci z chorobami hematoonkologicznymi poprzez modernizację bazy Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej i doposażenie w sprzęt do leczenia chorób nowotworowych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie”. Całkowita wartość projektu wynosi 16,1 mln zł, a finansowanie pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz wkładu Samorządu Województwa.

reklama

Źródło: PAP, fot. Szpital Dziecięcy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane