27 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szpital Dziecięcy kupił mikroskop neurochirurgiczny za 1,2 mln zł

OlsztynSzpital Dziecięcy kupił mikroskop neurochirurgiczny za 1,2 mln zł

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zakupił za 1,2 mln zł najnowszy mikroskop neurochirurgiczny. Jest to jedno z nielicznych w Polsce tak zaawansowanych urządzeń w tym w dziedzinie neonatologii, które pozwala na precyzyjne operacje dziecka w obrębie mózgu i naczyń krwionośnych. Zespół medyczny przeprowadził już pierwsze dwa zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, a wyniki są bardzo obiecujące. Mikroskop wyróżnia się przyjaznym interfejsem użytkownika oraz wysoką jakością obrazów, które pozwalają na wykonanie zabiegów w sposób jeszcze bardziej precyzyjny i skuteczny niż dotychczas.

reklama

Jak informuje placówka, nowoczesny mikroskop neurochirurgiczny to urządzenie, które jest wyposażone w zaawansowaną kamerę o rozdzielczości 4K, co pozwala na bardzo szczegółowe obrazowanie mózgu i naczyń krwionośnych. Zastosowane systemy fluorescencji umożliwiają skuteczniejsze usuwanie zmian nowotworowych, co wpływa na poprawę skuteczności zabiegów. Z kolei wbudowany moduł oprogramowania inżynierskiego, sprzężony z videoangiografią, umożliwi uwidocznienie i analizę przepływu krwi w naczyniach, co jest niezwykle ważne w przypadku leczenia nowotworów i zmian naczyniowych. Urządzenie pozwala również na integrację wielu urządzeń, takich jak systemy neuronawigacji i neuromonitoringu śródoperacyjnego, co umożliwia przeprowadzenie zabiegu zgodnie ze wcześniejszym planem przedoperacyjnym.

Joanna Jędrzejczyk w szpitalu. Przeszła operację

Nowoczesne urządzenie jest finansowane w ramach projektu „Poprawa warunków leczenia dzieci z chorobami hematoonkologicznymi poprzez modernizację bazy Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej i doposażenie w sprzęt do leczenia chorób nowotworowych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie”. Całkowita wartość projektu wynosi 16,1 mln zł, a finansowanie pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz wkładu Samorządu Województwa.

reklama

Źródło: PAP, fot. Szpital Dziecięcy

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Olsztyńscy policjanci najlepsi w województwie

Tir zmiótł jej samochód z drogi. Iwona potrzebuje leczenia i rehabilitacji