27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z Rady Miasta do Urzędu Wojewódzkiego

WiadomościZ Rady Miasta do Urzędu Wojewódzkiego

Piotr Opaczewski został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nominację wręczył mu wojewoda Artur Chojecki, a powołanie zostało zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wybór uzasadniono doświadczeniem samorządowym Opaczewskiego, co ułatwi mu współpracę z władzami lokalnymi.

reklama

Jako drugi wicewojewoda Opaczewski będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad pracą sektora zdrowia i infrastruktury, a także rolnictwa i ochrony środowiska. Swoją funkcję traktuje jako służbę państwu i jego obywatelom.

Piotr Opaczewski ma 43 lata i pochodzi z Elbląga. Jest absolwentem Politologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedsiębiorcą. Od 2018 roku jest radnym Rady Miejskiej Elbląga z ramienia klubu radnych PiS. Ponadto jest koordynatorem Partii Republikańskiej w województwie warmińsko-mazurskim oraz członkiem władz krajowych tej partii.

reklama

Poprzednim drugim wojewodą warmińsko-mazurskim był Aleksander Socha z Porozumienia, który zrezygnował ze stanowiska w połowie sierpnia w związku z opuszczeniem partii koalicji rządowej.

Marcin Kulasek: Uczcimy 4 czerwca! [OPINIE]

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Czy Olsztyn to dobre miejsce do inwestowania?
Marcin Kulasek: Suwerenna Polska, to nie ta Ziobry [OPINIE]